• Anasayfa
  • Bilim
  • Google'dan Zaman Yolculuğu Yaptıracak Otomobil Projesi: Project Flux

Google'dan Zaman Yolculuğu Yaptıracak Otomobil Projesi: Project Flux

0
0
0
0
0
Google'ın bu "Geleceğe Dönüş Günü" olarak adlandırılan bugünde özel bir projesi ortaya çıktı. Project Flux adı verildiği görülen projede Geleceğe Dönüş filmini gerçeğe çevirecekler!
Bugün bildiğiniz gibi 21 Ekim 2015. "Geleceğe Dönüş Günü" olarak adlandırılan bu günün özelliği ise meşhur bilim kurgu film üçlemesi olan Geleceğe Dönüş filminde geleceğe gidilen tarih bugün olmasıydı. Bugüne özel birçok paylaşımlar yapılmasına rağmen bombayı Google patlattı.

Filmi izleyenleriniz bilir, bilmeyenler için ise kısaca anlatmak gerekirse haberimizi ilgilendirecek kısım bir araba ile geleceğe gitme durumu olduğunu söyleyebiliriz. Yani araca binip gaza basınca yeterli hıza ulaştığınızda otomobildeki konsoldan ayarladığınız tarihe gidebiliyorsunuz. İşte böyle bir şey sadece bu tarz bilim kurgu filmlerinde olabilecekken nasıl olduysa bugün Google'ın gizli olan Project Flux adındaki projesi ortaya çıktı.Proje ise bize direkt olarak Geleceğe Dönüş filmini hatırlatıyor. Çünkü projeye göre bir otomobil üretmek isteyen Google bu araç ile zaman ve mekan yolculuğu yapmayı amaçlıyor!

Dosyada şimdiye kadar oturdukları yerden birçok kaynağa ulaştırabildiklerini (Google Kitaplar, Google Arama, Google Haritalar/Sokak Görünümü gibi) ayrıca sanaş gerçeklik ile size farklı bir yerde oradaymışsınız gibi hissettirdiğini gösteriyor (Google Cardboard)Hatta durumun ciddiliğinin belli olması için 6 adet gidilecek mekanların koordinatları ve tarihlerinin bile belirlendiği görülmekte. Ancak nedense yakın tarihteki (26 Ekim 2010) bir yolculuktan vazgeçilmiş.Sonuç olarak dosyaya baktığımızda ciddi bir çalışma varmış gibi görünse de bu evrağın bugün çıkmasından bir trolleme olduğu açık şekilde belli. Tabii yine belli olmaz, böyle bir çalışma içinde de olabilirler ama direkt olarak bugün ortaya çıkması büyük firmaların sevdiği şakalamalardan biri olduğunu da düşündürmekte. Hele ki "Gizli" olan bu dosyanın Google'ın kendi linkinden ortaya çıkması da ayrı bir şey. Ortaya çıkacak oldu mu hemen kaldırılması gerekiken dosyayı buradan inceleyebiliyorsunuz.

Ama açıkca söylemek gerekirse böyle bir şey yapıldığı takdirde Webtekno olarak kesinlikle incelemek isteriz :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0