• Anasayfa
  • Bilim
  • Google Kurucusu Larry Page'in Gizli Projesi: Uçan Arabalar!

Google Kurucusu Larry Page'in Gizli Projesi: Uçan Arabalar!

2
0
0
0
0
Google Kurucusu Larry Page'in Gizli Projesi: Uçan Arabalar!
Herkes Google'ın sürücüsüz otomobilini konuşadursun şirketin eş kurucularından Larry Page'ın gizli projesi gündeme bomba gibi düştü. Ünlü ismin uçan otomobil için yatırım yaptığı ortaya çıktı.
Google’ın sürücüsüz otomobili gündemi meşgul ederken, şirketin eş kurucusu Larry Page’ın hayallerinin daha büyük olduğu ortaya çıktı. İmkansız gibi görünen projelerin peşinden koşmakta sınır tanımayan ünlü ismin son projesini sürücüsüz otomobiller oluşturuyor.

 Google Bu İşin Neresinde?

Bloomberg Businessweek’in haberine göre bu alanda yatırımlar yapan Page, iki start-up şirkete fon sağladı. Page’den yatırım alan kuruluşlardan birisi 2010 yılında kurulan Zee.Arero adlı şirket. Bir diğer ise geçtiğimiz yıl kurulan Kitty Hawk. Larry Page’in her iki şirkete sağladığı destek de tamamen bireysel arzularının bir sonucu. Yani, Google’ın kurumsal olarak uçan otomobiller ile bir ilgilisi yok.
 

 İlk Test Uçuşu Yapıldı!

Larry Page’in destek sağladığı şirketler Zee.Aero ve Kitty Hawk birbirinden tamamen bağımısız çalışmalar ile uçan otomobiller ve araçlar tasarlıyor. Zee.Areo ekibi prototip modellerin test uçusunu Google’ın Mountain View’deki merkezine bir saat uzaklıktaki bir havalimanında çoktan gerçekleştirmiş durumda. NASA, Boeing, Space X gibi şirketlerde ve kuruluşlarda çalışmış isimleri bünyesine katan Zee.Areo’nun ilk testleri iki adet tek kişilik koltuğa sahip bir araç üzerine yoğunlaşıyor.

 4 Pervaneli Dev Drone'lar!

Kitty Hawks şirketi ise 4 pervaneli drone’ların dev bir versiyonuna benzer uçan bir araç üzerine çalışıyor. Bu alanda ilk çalışma yapan şirket Kitty Hawks değil. 2013 yılında üretilen AeroVelo adlı araç 250 bin dolar’lık Sikorsky ödülü kazanmıştı. AeroVelo’nun videosunu yukarıda bulabilirsiniz. Bakalım Larry Page’in yatırımları işe yaracak mı?
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0