• Anasayfa
  • Bilim
  • Her Yıl Düzenlenen Robotlarla Seks ve Aşk Konferansı Engellendi!!

Her Yıl Düzenlenen Robotlarla Seks ve Aşk Konferansı Engellendi!!

1
0
0
0
0
Gelecekte normalleşmesi planlanan robotlarla seks ve aşk konularının konuşulduğu konferans, Malezya yetkilileri tarafından engellendi.
Günlük yaşamımızın her bölümünde kullandığımız robotlar, teknoojinin gelişmesiyle birlikte gelişiyorlar ve daha akıllı, daha marifetli, daha çok yönlü hale geliyorlar. Bu robotların özellikleri arttıkça, insanların hayatlarına giren robot sayısı da artıyor elbet. Gelecekte insan hayatına fazla dahil olacak olan robotların, 2050 senesine kadar insanlarla seks yapabilecek konuma gelmeleri planlanıyor. Bildiğiniz gibi şu an insana son derece benzeyen robotlar üretilmiş durumda. Bu robotlara yapılacak olan birkaç eklemeden sonra robotların bizlerle aşk yaşayabileceğini ve seks yapabileceğini belirten birkaç bilim adamının her sene düzenlediği "Robotlarla Seks ve Aşk Konferansı" adlı etkinlik, bu sene yapılamadı.

Bu konferansın sözcülerinden birisi olan David Levy ve bir diğer konferans görevlisi Profesör Adrian David Cheok, gelecekte insanlarla yakınlaşacak olan robotların donanımları üzerinde çalışmalar yürütüyorlar. İlk konferanslarını Portekiz'de düzenlediklerini ve yaklaşık 40 katılımcının bu konferansa ellerinde çizimler, tasarımlar ile birlikte katıldığını belirten David Cheok, bu sene konferansı düzenlemeyi planladıkları ülke olan Malezya'nın bu konferansın gerçekleştirilmesine izin vermediğini bildirdi.Konferansta konuşulan ve en geç 2050 yılına kadar insanların normal olarak karşılamaya başlayacağı robotlarla aşk ve seks konularının seneler içerisinde ister istemez konuşulmaya başlanacağını, bunun önünün açılmasını ve bu yeniliğin bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini belirten Profesör Adrian David Cheok, konferansa katılmayı planlayan insanların araştırma yapmamalarından da yakındı. "Çoğu insan sadece başlığı okuyor ve ne içeriğe ne de internet sitesine bakmadan karar veriyorlar. Böylece bu konferansın akademik bir etkinlik olduğundan haberleri bile olmuyor" sözlerini kullanan Profesör Adrian David Cheok, Malezya hükümetinin bu konferansı "Seksin bilimle veya robotlarla hiçbir yakınlığı yok" düşüncesi yüzünden iptal ettiklerini söyledi.

Dindar olmasıyla ünlü olan Malezya'nın böyle bir konferansı engellemesi alışılmış bir durum. Profesör Adrian David Cheok'un da söylediği gibi en geç 2050 senesine kadar normal karşılanacak bir durum olan robotlarla seks konusunun hiçbir din veya inanç engeli tarafından durdurulamayacağı açık. Bu tarz bilimsel konuların, din gibi kişiden kişiye değişen ve kişisel tercihe bırakılmış bir konu tarafından engellenmesi son derece mantıksız ve üzücü. İlerleyen senelerde etiğin ve teknolojinin tam anlamıyla karşı karşıya geleceği "robotlarla seks" konusunda teknolojinin galip geleceğini bilmek, bizlere bu gibi baskıcı hükümetlerin çaresizce çırpındığını bildiriyor.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0