İnsan Dışkısında Altın mı Var?

2
0
0
0
0
​Araştırmacılar, ABD’nin kanalizasyon arıtma tesislerinde bir maden ocağından çıkarılabilecek düzeyde altın bulduklarını açıkladılar.
Araştırmacılar, ABD’nin kanalizasyon arıtma tesislerinde bir maden ocağından çıkarılabilecek düzeyde altın bulduklarını açıkladılar.

ABD’nin Denver şehrindeki Amerikan Kimya Topluluğu’nda yapılan açıklamalarda, insan dışkısından metal edilmesi, zararlı maddelerin doğaya salımının azalmasına da yardımcı olabilir. Dr. Kathleen Smith, “Bulduğumuz altın miktarı, bir madende minimum seviyelerde de olsa görülen düzeyde” dedi. İnsan dışkısında altın ve gümüşün yanı sıra paladyum ve vanadyum gibi metaller de bulunuyor.

ABD’deki atık arıtma tesislerinde her yıl yedi milyon ton katı atığın işlendiğini tahmin eden uzmanlar, bu atıkların yarısının tarlalar ve ormanlarda, kalan kısmınınsa çeşitli alanlarda doldurulduğunu belirttiler.Daha önce yapılan bir araştırmada ise bir milyon Amerikalı’nın ortaya çıkarttığı atıkta 13 milyon dolarlık metal olduğu sonucuna varılmıştı. (ben de altına yatırım yapmak için bundan sonra kanalizasyona gitmesindense biriktirmeye karar verdim)
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0