• Anasayfa
  • Bilim
  • İnsanlar Bir Anda Dünyadan Yok Olursa Ne Olur?

İnsanlar Bir Anda Dünyadan Yok Olursa Ne Olur?

0
0
0
0
0
Filmlere çok kez konu olmuş, çok kez tartışılmış hatta, "İnsanoğlu olmasaydı daha iyi olurdu" bile denmiş bu olayı "AsapSCIENCE"'daki arkadaşlar da geniş geniş incelemiş.
AsapSCIENCE, konuya öncelikle insanoğlunun tükettiği hayvanlardan başlamış. Sonuçta şu anda 22,5 milyar hayvan çiftliklerde insanlar tarafından bizlere yiyecek olmak için beslenmekte. Diyelimki insanlar bir anda yok oldu, AsapSCIENCE'a göre bu hayvanlar çiftliklerde kendilerini besleyecek insan kalmadığından telef olacaklar.

İnsanların beslediği, büyüttüğü, evcilleştirdiği bir diğer hayvan grubu ise kedi ve köpekler. Yaklaşık 2 milyar kedi ve köpek evcilleştiği için yaban hayata alışamayacak ve vahşi hayvanlara yem olacaklar. İnsanlarla ilişkili bir diğer hayvan türü olan balıkların popülasyonu ise artık kendilerini avlayacak insan kalmadığından artacak.

İnsanların sevmediği tür olan böceklerin ise giderek soyları tükenecek. (çünkü kendinden üstteki tüketici grubunun popülasyonu artmış olacak)


 

 Peki ya evler? Gökdelenler? Köprüler?


Bu konudaki düşünceleri ise, olası bir fırtınada evin çatısına düşen yıldırımın çıkarttığı yangını söndürecek itfaiyeciler olmadığından, hergün birisi birgün hepsi yanıp kül olacak. Yanmayanlar ise artık böcek ilacı sıkan olmadığından, termit ve tahtakuruları yardımıyla delik deşik olup yıkılacaklar. Metal yapılar (köprüler gibi) artık oksijen tüketen yoğun bir popülasyon olmadığı için, artan oksijen seviyesiyle beraber gün be gün paslanıp çürüyecekler.

Hani bazen "İnsanlar bu Dünya'nın başına gelebilecek en kötü şeylerdir" derler ya, acaba gerçekten öyle mi? Yoksa yokluğumuz daha büyük bir dert mi? Özetlediğimiz AsapSCIENCE videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0