İsrail'in Modüler Savaş Robotu RoBattle Neredeyse Düz Duvara Tırmanıyor!

0
0
0
0
0
İsrail'in Modüler Savaş Robotu RoBattle Neredeyse Düz Duvara Tırmanıyor!
İsrail Havacılık Endüstrisi (IAI) tarafından geliştirilen RoBattle adlı savaş robotu engel tanımıyor. Zorlu koşullarda ilerleyebilen cihaz göreve göre modüler aksesuarlar ile donatılabiliyor.
İsrail Havacılık Endüstrisi tarafından geliştirilen RoBattle adlı savaş robotunun yetenekleri oldukça şaşırtıcı. Modüler ve otonom bir yapıda gelen robot, farklı görevlere göre optimize edilebiliyor. Kendi kendine hareket edebilen cihazın en etkileyici yanlarından biri de zorlu engelleri kolayca aşabilmesi.

 Engelleri Kolayca Aşıyor

Hızlı ilerleyebilen robotun lastik tasarımı yüksek bir mühendisliğin ürünü. Orta lastikler karşısına çıkan engele göre aşağı ya da yukarı hareket ederek aracın tırmanmasını ve ilerlemesini sağlıyor. Oldukça yüksek engelleri bu sayede aşabilen robot arazi koşullarında da hızla yol kat edebiliyor. 
 

 Ne Zaman Kullanıma Girecek?

RoBattle’ın bir diğer özelliği ise modüler yapısı. Farklı görevlere yönelik aksesuarlar ile donatılabilen cihazda her modüle üzerinde yer verilmemiş. Örneğin araç kontrol, navigasyon, RT haritalama, otonom kullanım ve çeşitli sensörler robota ek olarak takılabiliyor. Böylece RoBatte savunma amaçlı ya da takip amaçlı kullanılabiliyor. 13 Haziran’da Fransa’da gerçekleşecek Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda görücüye çıkacak RoBattle’ın demo videosunu aşağıda bulabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0