• Anasayfa
  • Bilim
  • Japon Profesör, İnsanların Düşüncelerini Okuyabilen Bir Teknoloji Geliştirdi

Japon Profesör, İnsanların Düşüncelerini Okuyabilen Bir Teknoloji Geliştirdi

0
0
0
0
0
Japon profesör Toşimasa Yamazaki, insanların konuşmadan ne düşündüklerini anlayabilmemizi sağlayan bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu.
Kyuşu Teknoloji Enstitüsü’nden Profesör Toşimasa Yamazaki'nin geliştirdiği yeni teknoloji, bundan sonra kız arkadaşınızın ‘Benim hakkımda ne düşünüyorsun Mehmet?’ şeklinde soracağı soruya artık gerçek düşüncelerinizle cevap vermenize sebep olacak. (aklıma nedense böyle bir örnek vermek geldi) 

Prof. Yamazaki, geliştirdiği teknolojiyle insanların konuşmadan önce beyin dalgaları sayesinde ne söyleyeceklerini önceden anlamanın mümkün olduğunu söylüyor. Farklı cinsiyette ve yaşlardaki denekler üzerinde gerçekleştirdiği çalışmada benzer beyin dalgaları yaratan kelimelerin konuşmadan da anlaşılabildiğini söyleyen Yamazaki, beynin konuşmadan sorumlu ön lobundaki elektrik aktivitelerini ölçtüğünü ve kelimelerin konuşmadan önceki ve sonraki aktivitelerini karşılaştırarak bu sonucu elde ettiğini söyledi. Prof. Yamazaki, bu teknolojinin daha da geliştirilebileceğini söylüyor. ‘Bundan bir adım sonrasının daha karmaşık kelimelerden oluşan cümlelerin anlaşılması’ olduğunu belirten Yamazaki, zihinsel iletişimin bu teknolojiyle boyut atlayabileceğini söylüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0