Kadınları Garip Davranışlar Etkiliyormuş

0
0
0
0
0
Malum bazı üniversitelerin ya da laboratuvarların yaptığı çalışmalar hiçbir işinize yaramayacak bilgiler içerir. Ne bileyim, Higgs Buzonu mesela; atom altı parçacıklardan bile daha ufak ve ne işe yaradığı belli değil.
Diğer taraftan İngiltere’nin Stirling Üniversitesi ise her birinizin günlük hayatında kullanabileceği faydalı bir bilgi sunmuş: Kadınlarla flört ederken garip davranıyoruz ve bu onlara çekici geliyor.

Ama bunu duyar duymaz hemen gidip gördüğünüz ilk kadının suratına sebepsiz bi’ tane giydirip sonrasında saçını okşayarak etkileyebileceğinizi düşünmeyin; garip dediğimiz o değil.

110 adet İngiliz ve Çek heteroseksüel birey ile yapılan bir araştırmada erkeklerin çekici buldukları bir kadınla konuşurken seslerinin monotonlaştığı ortaya çıkmış. (seksüeli görünce hemen diklenmeyin, heteroseksüel karşı cinsten etkilenen demek, straight yani, normal yani, düz)

Araştırmanın yetkililerinden Juan David Leongomez, kur yapmanın erkekler için bir çelişkiler silsilesi olduğunu söylerken erkeklerin daha kalın bir sesle konuşarak daha maskülen bir hava takınmak istediklerini söylerken çok maskülenliğin kadın tarafından itici ve kaba karşılanacağını da düşünerek ikilemde kaldığını ve erkeğin ne yapacağını bilememesi ile sesinin monotonlaştığını söylüyor. (bir yandan sert, bir yandan yumuşak, bir yandan iyi baba ve eş; ama bir yandan da korumacı olacak kadar sert; böyle sufle gibi ama üstü yanmış)
Ayrıca İngiliz erkeklerinin ses kayıtlarını Çek kadınlarına, Çek erkeklerinin ses kayıtlarını da İngiliz kadınlarına dinleten bilim adamları, kadınların bilmedikleri bir dilde konuşan bu erkeklerin sesinden hoşlandığını ve ne dediklerini anlamasalar da sesini çekici bulduklarını söylemiş.

Evet artık hoşlandığınız kişiye koşup Arnold Schwarzenegger’in Terminator’u gibi ifadesiz şekilde konuşarak etkileyebilirsiniz.

(Yahu, biz konuşuyoruz bi’ şekilde onu bıraksana sen, bir de bilim adamı olacak. Git mesela İngiliz ve Çek ayrımını bitirecek ayrımcılığı insanların arasından silecek bi’ şeyler ara. Sana ne elalemin flörtünden, koklaşmasından, hoşlaşmasından)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0