Kendi Kendine Yüzebilen Yılan Balığı Robot En Az Gerçeği Kadar Ürkütücü!

1
0
0
0
0
Kendi Kendine Yüzebilen Yılan Balığı Robot En Az Gerçeği Kadar Ürkütücü!
İnsansı robotlara henüz alışamadan, ürkütücü hayvanlara benzer robotlar da ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Norveç'te geliştirilen yılan balığı robot oldu.
Gün geçmiyor ki robotik alanında yeni bir gelişme haber konusu olmasın. Dün burada sizlerle paylaştığımız haberimizde, Çin’de üretilen insan görünümlü Jiajia’yı konu almıştık. Bugünkü haberimiz ise Norveç’te geliştirilen yılan balığı robot ile ilgili. Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından projelendiren yılan balığı robot, Norveçli Eelume şirketi ve birkaç özel girişimin desteğiyle gerçek olmuş durumda.

 Yılan Balığı Robot Ne Amaçla Kullanılacak?

Denizde kendi kendine yüzebilen yılan balığı görünümlü robot, tıpkı gerçek bir yılan balığını andırıyor. Ürkütücü görünüme sahip cihazın sudaki hareketleri de gerçeğini aratmıyor. Açıkçası, denizde karşılaşsak korkudan tam gaz kaçacağımız cihaz neyse ki insanların olduğu bölgelerede kullanım amaçlı değil. Robotun asıl amacı deniz altında keşif yapmak, ufak tefek tamir işlemlerini sağlamak ve denizaltı çalışmaların maliyetini düşürmek. İşte yılan balığı robotun gerçeğini aratmayan korkunçlukta görüntüleri…
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0