• Anasayfa
  • Bilim
  • Mars’ta Bir Zamanlar Arktik Okyanusu Büyüklüğünde Su Olduğu Ortaya Çıktı

Mars’ta Bir Zamanlar Arktik Okyanusu Büyüklüğünde Su Olduğu Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
​Mars’ta hayat olup olmadığına dair bilim insanları, yıllarca araştırmalarda bulundular. NASA’dan yayımladığı raporda Mars’ın bir zamanlar yüzeyinin suyla kaplı olduğu belirtiliyor.
Mars’ta hayat olup olmadığına dair bilim insanları, yıllarca araştırmalarda bulundular. NASA’dan yayımladığı raporda Mars’ın bir zamanlar yüzeyinin suyla kaplı olduğu belirtiliyor.

NASA’nın açıklamalarına göre Mars’ta bir zamanlar, şu anda Arktik Okyanusu’ndaki su hacminden daha fazla su vardı. Gezegenin tüm yüzeyini kaplayan bu suların derinliği ise 137 metreye kadar ulaşıyordu. 

Bilim insanlarına göre bu büyük su kütleleri, zamanla uzayda kayboldu. Böylesine devasa bir su hacminin olduğu Mars’ta, yaşamın var olma olasılığı tartışılmaya başlandı.

Yaklaşık 3 hafta önce Mars'a bir daha geri dönmemek üzere gidecek olan üç kişiden bahsetmiştik. Kızıl gezegenle ilgili üst üste bu tarz haberlerin çıkması bizi biraz huylandırmadı değil. (bilgi sahibi olmadığımız gizli saklı işler çeviriyor olmasınlar?)Bu kadar büyük bir su kütlesinin nasıl kaybolduğuna dair bilim insanlarının çalışmalarına devam ettiği belirtildi.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0