• Anasayfa
  • Bilim
  • Microsoft'un Yeni Aracı İle Herkes Bilgisayarları Eğitebilecek

Microsoft'un Yeni Aracı İle Herkes Bilgisayarları Eğitebilecek

0
0
0
0
0
Microsoft'un Yeni Aracı İle Herkes Bilgisayarları Eğitebilecek
Teknoloji dünyasının dev isimleri ayrı ayrı geliştirdikleri projeler sayesinde gerçek yapay zekaya bizleri her gün biraz daha yakınlaştırıyor. Bu alandaki gelişmelerden sonuncusu ise herkesin bu gelişmeye katkıda bulunmasını sağlayacak olan Machine Teaching Tool.
Microsoft research tarafından geliştirilen Machine Teaching Tool (makine öğretme aracı) herkesin, kendi uzmanlık alanı dahilinde bilgisayarlara bir şeyler aktarabilmesine izin veriyor, bu sayede her konuda uzman derecede bilgisi ve becerisi olan gerçek akıllı makineler geliştirilebilecek.

Bir şefin yemek yapmanın püf noktalarını, bir doktorun cerrahi müdahalenin nasıl yapılması gerektiğini öğretebileceği sistem bir süre sonra gerçek bir bilgi havuzuna dönüşecek ve sürekli öğrenerek kendisini daha da geliştirecek. (sonra bir gün insanlığı yok etmesi gerektiğine karar verecek. Yahu, oynamayın şu yapay zeka ile falan hiç mi bir şey öğretmedi Hollywood size?)

Dün tanıtımı yapılan Machine Teaching Tool sistemi şu an için sadece davetiye yöntemi ile sisteme öğretici kabul ediyor ve henüz beta aşamasında adlandırılıyor. Programın daha da gelişmesi ile farklı meslek dallarından uzmanlar kendi uzmanlık alanlarına ait tüm bilgileri makineye aktaracak ve Microsoft’un deyimi ile daha fazla “demokratikleşmek” için bir adım daha atılmış olacak insanlık için. (sonra bu yapay zekalı makineler yeni yapay zekalı makineler yapıp çoğalacak sonra Skynet, nükleer savaş, insanlığın sonu)
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0