• Anasayfa
  • Bilim
  • NASA, ODG ile Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Anlaşmaya Vardı

NASA, ODG ile Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Anlaşmaya Vardı

2
0
0
0
0
​NASA, ODG ile bünyesinde çalışan astronotların işlerini kolaylaştırmak üzere sanal gerçeklik gözlüğü üretimine dair anlaşmaya vardı.
NASA, ODG ile bünyesinde çalışan astronotların işlerini kolaylaştırmak üzere sanal gerçeklik gözlüğü üretimine dair anlaşmaya vardı.

NASA ve Osterhout Design Group (ODG), üretecekleri sanal gözlüğün piyasalardakine oranla daha geliştirilmiş olacağını belirtti.

6 yıldır akıllı gözlük üretimi yapan ODG, daha çok askeri sınıf teknolojisi, 3D optik, elle herhangi bir dokunma yapmadan sensörler yardımıyla çalışan gözlükler üretiyor.

NASA’nın sanal gerçeklik gözlüğünü, yazılı talimatları ortadan kaldırarak bunu akıllı gözlüklere entegre edip acil durumlarda astronotların işlerini daha hızlı yapabilmelerini sağlamak. Ayrıca ODG’nin de üzerinde çalıştığı gibi gözlükteki sensörler sayesinde astronotların ellerini daha farklı fonksiyonlar için kullanması amaçlanıyor.NASA’nın yöneticilerinden olan Sean Carter, sanal gözlükle ilgili test aşamasını tamamlamak istediklerini belirtti.

Kaynak: ZDNet
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0