• Anasayfa
  • Bilim
  • Nobel Kimya Ödüllü Aziz Sancar, Yakında Yeni Buluşunu Açıklayacak!

Nobel Kimya Ödüllü Aziz Sancar, Yakında Yeni Buluşunu Açıklayacak!

0
0
0
0
0
Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz Sancar'dan yeni bir buluş geliyor.
Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan ve bu büyük başarısı ile hepimizin göğsünü kabartan Prof. Dr. Aziz Sancar, yeğenii Metin Sancar'ın açıkladığı bilgiye göre yakın bir zamanda yeni buluşunu açıklayacak.

Tabii Nobel ödülü denildiği zaman öyle yenilir yutulur bir başarıdan bahsetmiyoruz. Koskoca Nobel Ödülü. Ancak yeğeninin yaptığı açıklama göre Aziz Sancar, ödülü alan kişi olduğunu öğrendiğinde bu duruma fazla önem vermemiş. Hatta yeğeni Metin Sancar'ın ifadeleri ile bu durumu anlatmak gerekirse; "Kendisi bu tür şeylere fazla önem veren birisi değil. Günlük hayatını hiç ödün vermeden yaşamak istiyor. Hatta şu anda çok kritik bir buluşu daha yayınlamak üzere. Aklı hep orada olduğu için de 'Bir an önce şu şatafat bitse de laboratuvarımdaki çalışma alanına dönsem' diye düşünüyor".

Hani şu Twitter'da bir ''adamlık'' akımı var, bilmem bilir misiniz? İşte Aziz Sancar'ın tutumundaki adamlığı da burada tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Tabii işin şakası bir yana, aklımıza her geldiğinde göğsümüzü kabartan Sancar'ın yeni buluşunu şimdiden merakla beklemeye başladık ve eminiz ki yeni buluşu ile bir kez daha adından söz ettirmeyi başaracatır.Bu arada Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine bugün Ankara'ya geldiğini de hatırlatalım.

Kaynak: Aljazeera
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0