• Anasayfa
  • Bilim
  • Nükleer Patlamanın Dev Bir Krater Oluşturduğu Video

Nükleer Patlamanın Yeryüzünde Dev Bir Krater Oluşturduğu Video

0
0
0
0
0
Tarihte yaşanmış patlamalarla ilgili videolar paylaşan YouTube kanallarından AtomCentral, nükleer patlamanın yeryüzüne olan etkisini gösterdiği bir video yayınladı.

Nükleer bomba, nükleer patlama kelimelerine haberlerden ya da internetten birçok kez rastlamışızdır fakat çoğumuz hala tam olarak ne olduğunu bilmeyiz. (bilmemize de gerek kalmaz umarım) Fakat tarih, bu anlamda yapılmış birçok deneylerle doludur.

Hatırlarsanız, aylar önce Japonya’ya atılacak atom bombalarının etkisinin görülmesi için öncesinde yapılmış bir deney videosu paylaşmıştık. Video kaydının metrelerce uzaklıktan yapışmış olmasına rağmen bombanın etkisinin ne kadar geniş çaplı olduğunu bu video ile çok net görmüştük. Aynı YouTube kanalı, bu sefer nükleer patlamanın yeryüzüne olan etkisini gösteren bir video paylaştı.Videoda, patlayan nükleer bombanın yeryüzünde kocaman bir krater oluşturduğu görülüyor. Görüntüler insanda her ne kadar tekrar tekrar izleme isteği oluştursa da nükleer bombanın hiçbir zaman kullanılmamasını temenni ediyorum.
 

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0