Robotlara Dokunmak İnsanları Tahrik Ediyor!

1
0
0
0
0
Robotlara Dokunmak İnsanları Tahrik Ediyor!
Stanford Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırma çok tartışılacak sonuçlar ortaya koydu. Sonuçlara göre, robotların mahrem bölgelerine dokunmak insaları tahrik ediyor. Gelin araştırmanın sonuçlarına birlikte göz atalım...
Robotlar ile yaşamaya başlamak için hazır mıyız? Yıllardır beyaz perdede ya da ekranda gördüğümüz robotlar, ilk kez bu dönemde günlük hayatın içinde bu kadar çok anılmaya başlandı. Tabii ki bunun bir de sonucu olacak çünkü aslında hiçbirimiz daha önce robotlarla yaşamadık. Onları sadece bilim kurgularda gördük ve bir eğlence öğesi olarak algıladık. Şimdi, onlar tam da yaşantımızın içine geliyor ve bizim asıl tepkilerimiz yeni ortaya çıkıyor.

 İnsanları Tahrik Eden Robotlar!

Stanford Üniversitesi’ndeki bilim insanları da robot - insan etkileşimini cinsel dürtüler açısından araştırmaya karar vermiş. Gönüllü deneklere insansı robotlar gösteren bilim insanları, robotların mahrem yerlerine dokunmanın insanlar üzerindeki etkilerine odaklanmış. “Senden vücuduma dokunmanı istiyorum” şeklinde davetkar sözler söyleyen robotlara dokunmak insanlarda belirgin bir cinsel uyarılmaya neden olmuş.
 

 Robot Tasarımlarını Etkileyebilecek Sonuçlar

Araştırma sonuçlarının robot tasarımcılarına da fikir vereceği, robotlar tasarlanırken hangi konuda dikkatli olunması gerektiğine dair ipuçları sunduğu belirtiliyor. Açıkçası, gelecekte hem özel hem de kamusal alanda kullanılacak robotların insanlarla ilişkisi nasıl gelişecek ve ne boyuta ulaşacak şu an kestirmek güç. Söyleyebileceğimiz tek şey ise sanırım bu ilişkinin daha çok tartışılacağı.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0