Robotlara Özel Yapay Kas Geliştirildi

0
0
0
0
0
Her geçen gün karşımıza farklı bir icatla gelen, çekik gözlü kardeşlerimiz yani Japonlar, yine ilginç bir çalışmayla anılıyorlar. Robotlar için yapay kas geliştiren Japonlar, gelecekteki robot teknolojisine fayda sağlayacak.
Her geçen gün karşımıza farklı bir icatla gelen, çekik gözlü kardeşlerimiz yani Japonlar, yine ilginç bir çalışmayla anılıyorlar. Robotlar için yapay kas geliştiren Japonlar, gelecekteki robot teknolojisine fayda sağlayacak.

Robotlar üzerinde duran ve çalışan Japon bilim adamları, ortaya koydukları bilimsel çalışmalar ile sık sık söz konusu oluyorken, şimdi de son adım olarak robotlara özel yapay kas geliştirdiler.Geliştirilen bu yapay kas, insan kasına yakın oranda meydana geleceği için, robotlar artık daha dayanıklı olacak. Bu da robotların bir şeyi daha uzun süreli taşıması, daha fazla hareket kabiliyeti gibi anlamlara geliyor. Yani diyeceğimiz o ki, robotlar artık insanlar gibi kas kütlesine sahip olabilecek ve yeteneklerinin önünü açacak.

Gelecekte tasarlanacak olan robotların, hayal ürünü filmlerdeki robotlara benzemesi söz konusu. Etrafınızda Transformers'a benzeyen metal yığınları görürseniz şaşırmayın.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0