• Anasayfa
  • Bilim
  • Vücudunu Yutarak Kabuk Değiştiren Yılana Ait Etkileyici Video

Vücudunu Yutarak Kabuk Değiştiren Yılana Ait Etkileyici Video

0
0
0
0
0
Avustralya’daki sürüngen merkezine ait Facebook sayfası, Stimson's Python türündeki yılanın kabuğunu değiştirdiği sırada kaydettikleri bir video yayınladı.
Yılanlar, deri hücresi üretmedikleri için derilerini yılın belirli evrelerinde bir ya da kez değiştirmek zorunda kalırlar. Ayrıca büyümelerini kolaylaştıran en etkin yol da üzerindeki bu deriden kurtulmak. Avustralya’da bulunan sürüngen merkezinde, Stimson’s Python türündeki bir yılanın kabuğunu değiştirdiği sırada kaydedilen bu video ise bu durumla ilgili izleyebileceğiniz en etkili videolardan.

Gelen ziyaretçilerimiz bize sürekli olarak yılanların derilerini nasıl değiştirdikleriyle ilgili sorular soruyorlardı. Stimson's Python ise adeta imdadımıza yetişerek ziyaretçilerin geldiği sırada kendisini yutarak kabuğunu değiştirmeye başladı’ diyen merkezin yetkilileri, gördükleri manzara karşısında oldukça şaşırmışlar. Zira yılanın değiştirdiği kabuğun bir direksiyon simidi gibi göründüğünü söyleyen yetkililer, uzunca bir süredir burada bulunuyor olmalarına rağmen böyle bir görüntüyle daha önce hiç karşılaşmadıklarını belirtiyorlar. 
 
Alice Springs Sürüngen Merkezi’ndeki yılanın kabuğunu değiştirdiği son halini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0