Wi-Fi Bizi Yavaş Yavaş Öldürüyor mu?

1
1
0
0
0
​Forbes Dergisi’nin yapmış olduğu araştırmada kablosuz internetin ve cep telefonlarının insan vücuduna olan olumsuz etkisinin yıllar sonra ortaya çıkacağı açıklandı.
Forbes Dergisi’nin yapmış olduğu araştırmada kablosuz internetin ve cep telefonlarının insan vücuduna olan olumsuz etkisinin yıllar sonra ortaya çıkacağı açıklandı.

Ebeveynler, çocuklarını egzos dumanı, böcek ilaçları gibi zehirli kimyasal maddelerden uzak tutmasının sebebi, Dünya Sağlık Örgütü’nün “kansere sebep olan maddeler” listesindeki 250 madde içerisinde olmalarıdır. Aynı listede TV, radyo, mikrodalga fırın, kablosuz internet bağlantıları ve cep telefonları da yer alır fakat bu maddeler kadar pek dikkat çekmiyorlar. Fakat artık bunu da ciddi anlamda önemsememizin vakti geldi. Bunu söyleyen Journal of Microscopy and Ultrastructure dergisinde yer alan son bilimsel açıklama.
 

 Sonuçları 30 yıl sonra ortaya çıkacak

Elektromanyetik dalgalara uzun yıllar maruz kişilerde kanser riski artıyor, sperm sayısı düşüyor ve daha birçok ciddi hastalığın oluşmasına zemin hazırlıyor. Maruz kaldığımız elektromanyetik dalgaların kansere dönüşme süresi 30 yıl olarak hesaplanmış. Makalenin yazarı Mark Gibbs’e göre Wi-Fi bizi yavaş yavaş öldürüyor ve bu durum, yaklaşık 50-100 yıl sonra insanlık tarihinin en büyük sağlık krizine dönüşecek.


 

 Araştırmanın sonuçları


- Çocukların beyin dokuları yetişkinlere oranla çok daha ince. Bu nedenle elektromanyetik dalgalar çok daha içerilere nüfuz edebiliyor. Bu da beyin dokularını ve hücrelerini olumsuz etkileyebiliyor. 
 
- Riskin en yüksek olduğu dönem bebeğin henüz anne karnında olduğu dönem. Hamilelerin evinde Wi-Fi bağlantı kullanılması, cep telefonunun sürekli yakında tutulması kesinlikle önerilmiyor. 
 
- Sutyenlerde taşınan cepler göğüs kanseri riski artırıyor. 
 
- Cep telefonlarının kılavuzlarında elektromanyetik dalgalara maruz kalmanın tehlikelerinden geniş söz ediliyor . 
 
- Kablosuz internet ile çalışan cihazların satışları mutlaka yakından izlenmeli. 
 
- Elektromanyetik dalgalara maruz kalma limitleri konusunda uyarı yönetmelikleri 19 yıldır değiştirilmiş değil.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0