• Anasayfa
  • Bilim
  • Yapılan Araştırmalara Göre Cep Telefonları Tuvaletten Daha Pis!!

Yapılan Araştırmalara Göre Cep Telefonları Tuvaletten Daha Pis!!

0
0
0
0
0
Sıklıkla kullandığımız cihazlar arasında yer alan cep telefonları, yapılan araştırmalara göre tuvaletlerden bile çok daha pis.
Günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız elektronik aygıtlar arasında listenin başını mobil cihazlar çeker. Her an yanımızda taşıyabilmemiz ve kullanabilmemiz amacıyla üretilmiş olan mobil cihazlar içerisinde telefonlar, gereklilikten ve isteklerden ötürü neredeyse gün boyunca elimizden düşmez. Bu cihazları bu kadar sık kullanmak bazılarımız için zorunluluktur, ancak telefonların bu kadar sık kullanılması sadece onların şarjlarını mı harcıyor dersiniz?

Gün boyunca birçok aktivite yapıyoruz ve bunların %99'unda ellerimizi kullanıyoruz. Yaptığımız tüm bu şeyler, ellerimizi kullandığımız için ne kadar temiz işler olurlarsa olsunlar ellerimize mikrop bulaşmasına neden oluyorlar. Bu nedenle çoğumuzun tercih etmediği yanaktan öpüşme, insanlarla el sıkışmaktan bile daha hijyenik olarak kabul görüyor. Bu nedenle telefonların kullanılması, bu cihazları ellerimizle yönettiğimizden dolayı onlara mikrop, virüs, bakteri ve diğer birçok tehlikeli şeylerin bulaşmasına neden olabiliyor.Telefonlara bulaşan bu hastalık yapıcı canlıların oranı o kadar yüksek ki, yapılan araştırmalar gün içerisinde sıklıkla kullanılan ortalama bir telefonun tuvaletten tam 18 kat daha kirli olabileceğini ortaya çıkarttı. Bu nedenle, uzmanlara göre telefon kullandıktan sonra ellerimizi yıkamalıyız, yemek sırasında asla telefon kullanmamalıyız ve telefonlarımızı düzenli olarak temizlemeliyiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0