• Anasayfa
  • Bilim
  • Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu: Yerli Motor Üreteceğiz!

Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu: Yerli Motor Üreteceğiz!

0
0
0
0
0
Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu: Yerli Motor Üreteceğiz!
Zolu Holding’in Başkanı olan Ahmet Zorlu, uzun soluklu bir süreç olsa da yerli motor üretimi için ekiplerinin çalıştığını söyledi.
Ülkemizde son günlerde ‘yerli üretim’ adında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu, sürecin biraz uzun süreli olsa da yerli motor üretimi için ekiplerinin çalışmaya başladığını söyledi.

BusinessHT’ye verdiği röportajda yerli otomobil için motor üretimi konusunda Bakanlık ve Vestel ekipleriyle birlikte ortak bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Zorlu, “Bakan, motor üretimini bizim yapabileceğimizi ve bu konuda bir çalışma yapmamızı istedi. Biz de bunun üzerine bir ekip kurduk, çalışmalarımız şu an için devam ediyor” dedi.

Çalışmaya şimdiden başladıklarını belirten Zorlu, bunun sonuçlandırılması için ciddi bir zaman geçebileceğini belirterek, “Sonuçta bisiklet üretmiyoruz, motor üretiminden bahsediyoruz. Kolay olmadığının farkındayız, o yüzden uzun soluklu ve zorlu bir çalışma” dedi.

Yerli otomobille ilgili görüntülerin çıktığı 13 Ekim tarihinden itibaren Vestel Elektronik hisseleri %23 oranında değer kazandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0