• Anasayfa
  • Sektörel
  • Bir Bu Kalmıştı: Elon Musk, Şimdi de Tuğla İşine Giriyor!

Bir Bu Kalmıştı: Elon Musk, Şimdi de Tuğla İşine Giriyor!

76
19
8
6
5
Bir Bu Kalmıştı: Elon Musk, Şimdi de Tuğla İşine Giriyor!
Elon Musk’ı hepimiz başarılı bir girişimci olarak tanıdık. Özellikle halka arz ettiği Tesla araçları ile gözleri üzerine toplamış olan Musk, şimdilerde farklı alanlara yönelerek tuğla üretmeye başladı.

Popüler çağın en önemli girişimcilerinden olan Elon Musk, söyledikleri ve yaptıklarıyla akıllara kazınıyor. Son zamanlarda farklı iş alanlarına da ilgi duyan ve bu noktalara doğru girişimde bulunan Musk, Boring Company isimli bir şirket kurdu.

Bu şirket ile temel olarak trafik sorununa odaklanan başarılı girişimci, yeni kurduğu firması ile tuğla işine de el attı. Günümüzün en büyük problemlerinden olan trafiğe çözüm bulmak için bir proje fikrinde bulunan ve bunu hayata geçiren Musk, işi gereği oldukça uzun tüneller kazıyor. Los Angeles Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolu trafiksiz bir şekilde tasarlayan girişimci, kazdığı tüneller nedeniyle de ciddi miktarda toprak elde etti.

Bu toprak yığınını akılcı bir şekilde değerlendiren firma, özel makineler kurarak çıkan toprağı tuğla haline getiriyor. Tanesini 10 cent gibi bir fiyata satacak olan Boring Company, hiçbir şeyi ziyan etmemesiyle de takdir edildi. Üretilen tuğlalar ile bazı denemeler de yapmış olan şirket, bu tuğlalar ile özel tarihi binaların de dikilebileceğini belirtti.

Kaynak : https://interestingengineering.com/elon-musks-boring-company-shares-video-of-its-bricks-being-manufactured
76
19
8
6
5
Emoji İle Tepki Ver
76
19
8
6
5