• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bir Fotoğrafçı, Bugünün Dünyasında Telefonları Kaldırdı

Bir Fotoğrafçı, Bugünün Dünyasında Telefonları Ortadan Kaldırdı

123
31
21
14
9
Hiçbir zaman elimizden düşmeyen, eksikliğiyle bir günümüzü bir yıl eden telefon aslında bizi nasıl gösteriyor? ABD'li fotoğrafçı Eric Pickersgill bu soruyu cevaplamak için sanatına tezat katmış ve muhteşem eserler ortaya çıkarmış.

Günümüzden 15 sene önce, daha akıllı telefonlar hayatımızdaki yerini almadığı zamanları hatırlayabiliyor musunuz? Şuan düşününce oldukça garip gelecektir. Her anımızda elimizde olan akıllı telefonlar bizi resmen ele geçirmişler gibi hissettirecektir.

Seneler geçtikçe teknoloji de günlük yaşamımızda önemli bir yer kazandı. Hatta çoğumuz bu kadar alışkın olduğumuz cihazların bir anda ortadan kalkması gibi bir durumda ne yapacağımızı bilemez olduk. Yalnız bu teknolojinin zararları da yok değil.

eric pickersgill

Akıllı telefonları kullandıkça onlara daha da bağımlı oluyoruz ve telefonsuz bir an düşünemiyoruz. Dahası, telefonu kullanırken çevremizle olan ilişiğimizi neredeyse tamamen kesiyoruz ve o dünyaya giriş yapıyoruz. İşte bu sorunu farketmek birisi bize söylemedi zaman oldukça zor olabiliyor.

telefonsuz hayat

ABD’li fotoğrafçı Eric Pickersgill bize elimizde telefonlar olduğunda nasıl gözüktüğümüzü göstermek için ‘Removed’ adında bir fotoğraf albümü oluşturdu. Yalnız sanatçı bu konsepti biraz daha belirgin hale getirmek için alışkın olduğumuz görüntünün dışına çıktı ve modellerin ellerindeki telefonları kaldırdı.

eric pickersgill fotoğraf

Fotoğraflarda da göreceksiniz ki elimizde cihaz varken gayet doğal görünen o görüntü cihaz ortadan kalktığında dünyadan ne kadar koptuğumuzu anlatıyor. Dolayısıyla bu fotoğraflara bakarken düşünmemek ve kendinizi birazcık olsun suçlu hissetmemek elde değil. Aşağıda göreceğiniz fotoğrafların tümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

telefonsuz yaşam

eric fotoğraf

Kaynak : https://beebom.com/us-photographer-captures-images-without-phones/
123
31
21
14
9
Emoji İle Tepki Ver
123
31
21
14
9