Bir Koleksiyoncu, 60 Bin Dolar Değerindeki Nadir Pokémon Kartını Kaybetti

62
10
4
2
0
Bir Pokemon kartı satıcısı, dünya üzerindeki en değerli ve nadir kartlardan birinin satışını tamamladıktan sonra kartı alıcıya ulaştırmak için kargo işlemlerini başlattı. 50 bin dolarlık bir sigorta yaptırdıktan sonra kartı kargoya veren satıcı, kartın yolda kaybolduğunu öğrendi.

Polygon'da yayınlanan bir habere göre, 60.000 dolar değerindeki Pokemon kartı kayboldu. eBay üzerinden satın alınan kart, teslimat sırasında kayıplara karıştı.

'Trainer No. 3' isimli kart, 1999 yılındaki Super Secret Battle isimli Japon yarışmasında üçüncü finaliste verilmişti. Bu da kartı var olan en nadir Pokemon kartlarından biri haline getirmişti.

Pokemon koleksiyonu

Pokemonplace isimli eBay satıcısı tarafından satılan kart, USPS ile birlikte Dubaili kargo firması Aramex tarafından kargolanacaktı. Polygon, kartın 50 bin dolarlık bir sigortası bulunduğunu ve bu değerin USPS'teki benzer paketler için en yüksek sigorta bedeli olduğunu belirtti.

Aramex isimli kargo firması, Pokemonplace isimli satıcıya kartın ellerine ulaşmadığını belirtti. Pokemonplace'e verilen bilgilendirme fişinde kargonun alındığına dair Aramex imzası bulunsa da Aramex, imzanın toplu bir paket için atıldığını belirtti. İşin daha da kötü kısmıysa Aramex tam teslimata dair imza attığı için Pokemonplace'in 50 bin dolarlık sigorta bedelini alamayacağı oldu.

Pokemon kartı

Şu an için kartın kayıplara mı karıştığı yoksa bir çalışan tarafından mı çalındığı bilinmiyor. Plastik bir koruyucu kap içerisinde gönderilen ve koleksiyoncu veritabanında bulunan kart, tüm Pokemon kartı koleksiyoncularını şaşkına uğrattı. Kartın yüksek değeri sebebiyle tekrardan satılmasının da son derece zor olduğunu söylemekte fayda var.

Kartın satıcısı Pokemonplace, kartın yerini tespit edip satıcıya geri getiren kişiye 1.000 dolar değerinde bir ödül vereceğini açıkladı. Polygon'a göre satıcı, hırsızı cezalandırmayı değil, yalnızca kartı geri almayı amaçlıyor.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/pokemon-rare-expensive-card-lost-in-mail-ebay-2019-7
62
10
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
62
10
4
2
0