Bir YouTuber, Çalışan Bir Mini GameCube Classic Yaptı

23
2
2
2
2
Bir YouTube yayıncısı, çalışan bir GameCube Classic yapmakla kalmadı, konsolun boyuna uygun bir de kumanda üretti.

Nintendo, klasik statüsüne erişmiş retro konsollarını yeniden yayınlayarak büyük ilgi toplamıştı. NES Classic ve SNES Classic’in gördüğü ilgiye rağmen firma ne yazık ki diğer konsollarını küçültmedi. Küçülmeyen konsollar arasında en çok beklenenlerden biri ise GameCube idi.

Bir YouTuber olan Madmorda, işi Nintendo’ya bırakmayıp Thanos gibi “Peki, o zaman kendim yaparım” diyerek mini bir GameCube Classic üretti. Bu minik konsol orijinal konsolun bütün özelliklerine sahip. 4 tane çalışan kumanda girişi, microUSB güç kaynağı ve hatta bir de USB Type A girişi bulunan konsol, Wii U’nun USB GameCube adaptörüyle de çalışıyor.

Madmorda, Raspberry Pi ya da bir başka mini bilgisayardan ziyade Wii’den çıkma bir devre kartını kullanıp ağır şekilde modifiye ederek kalıp olarak kullandığı plastik şeker kutusuna sığacak hale getirdi. Wii’nin CPU ve GPU’su temel olarak GameCube’ünkilerin daha hızlı, daha küçük, daha az enerji harcayan versiyonunu oluşturuyor. Haliyle donanım modlar için daha uygun ve tamamen uyumlu olmuş oluyor.

Konsolun video çıkışı 3,5 mm kablo ile sağlanıyor. Benzer şekilde kumanda girişleri de 3,5 mm girişlerden oluşuyor. Konsol orijinal boyutlardaki kumandayla da çalışmasına rağmen YouTuber tamamen fonksiyonel bir de mini GameCube kumandası yaptı. Ne kadar fonksiyonel olduğu tartışılır ancak cihaz oldukça başarılı duruyor.

Konsolun üstünde yer alan turuncu LED ışığından minyatür açma kapama düğmesine kadar tamamen klasik görüntüyü koruyan bu minyatür GameCube hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Cihazı aşağıdaki videoda detaylı olarak görebilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/5/15/18624449/nintendo-gamecube-mini-mod-wii-circuit-board-youtuber-controllers-micro-usb
23
2
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
23
2
2
2
2