• Anasayfa
  • Sektörel
  • Blackberry Telefon Üretmekten Vazgeçti, Fiziksel Klavyesinden Vazgeçmedi!

Blackberry Telefon Üretmekten Vazgeçti, Fiziksel Klavyesinden Vazgeçmedi!

0
0
0
0
0
Blackberry Telefon Üretmekten Vazgeçti, Fiziksel Klavyesinden Vazgeçmedi!
Geçtiğimiz günlerde resmi olarak akıllı telefon üretmeyeceğini açıklayan Blackberry, fiziksel klavye konusunda olan inadını farklı cihazlarında da sürdürecek.

Bir dönemin efsane üreticilerinden olan Blackberry, özellikle fiziksel klavyeye sahip telefonlarıyla oldukça öne çıkıyordu. Ancak değişen teknolojiye tam olarak ayak uyduramayan Blackberry bazı modellerinde göz göre göre hatalar yapmış ve Android trenini kaçırmıştı.

Son günlerde şirketin telefon üretmeyi bırakacağı konuşulurken Blackberry kanadından gelen açıklamada şirketin artık telefon üretmeyeceği söylenmişti. Ancak Blackberry CEO'sunun son açıklamasına göre şirket telefon üretmekten vazgeçse de fiziksel klavye konusunda hala ısrarcı!

Belki de Blackberry şirketinin telefon pazarında tekrar başarı yakalamamasının en büyük etkeni olan bu fiziksel klavye artık birçok kişi tarafından geçmişte kalmış gibi gözlense de fiziksel klavye konusunda ısrarını sürdüren Blackberry, yaptığı açıklamada farklı cihazlarda Blackberry'nin QWERTY klavyesinin bulunmaya devam edeceğini ve bu klavyeye çok güvendiklerini belirtti.

Şirketin telefon üretmediği sürece bu klavyeyi nerede kullanacağı ise henüz belirsiz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0