BlackBerry Typo'nun Peşini Bırakmıyor

0
0
0
0
0
BlackBerry Typo'nun Peşini Bırakmıyor
Ünlü Program yapımcısı Ryan Seacrest tarafından geçen yıl piyasa sürülen Typo, adlı fiziksel klavyeli iPhone kılıfı Seacrest'in BlackBerry'le davalık olmasına neden olmuştu.
Tasarım ile ilgili patentlerin ihlal edildiğini belirterek dava açan BlackBerry, ilk davayı kazanmıştı. Bu dava sonucunda mahkeme, Seacrest'i 860 bin dolar tazminat ödemeye mahkum etti ve Typo klavyelerin satışını durdurdu. Ancak herşeye rağmen  Seacrest, Typo 2'nin tasarımını biraz daha değiştirerek piyasaya sürdü. Yeni kılıfın davadan etkilenmeyecek şekilde tasarlandığını belirten Seacrest, bu sefer mahkemelik olmayacağını düşünüyordu ancak beklediği gibi olmadı.

BlackBerry klavye düzeninden tuşların şekline, şekil aldığı yüzeyden arka aydınlatmasına ve yazma otomasyonlarına kadar herşeyin kendi patentlerini ihlal ettiğini savunuyor. Kısacası BlackBerry, herşeyin ihlal edildiğini düşünüyor.Önümüzdeki aylarda görülecek mahkemede BlackBerry davayı yine kazanırsa, bu sefer Typo klavyelerin satışı yasaklanabilir. Buradan şu anlaşılıyor BlacBerry, patentle ilgili bu gelişmeler peşine düştüğüne göre ekonomik durumu ciddi derecede vahim.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0