​BlackBerry Akıllı Telefon Satış Rakamlarını Açıkladı

0
0
0
0
0
​BlackBerry Akıllı Telefon Satış Rakamlarını Açıkladı
BlackBerry 2014 yılı üçüncü çeyreğine ait akıllı telefon satış rakamlarını açıkladı.
2014’ün sonuna geldiğimiz şu günlerde tüm şirketler, bütün yıl boyunca neler yaptıklarını hesaplıyor. BlackBerry geçtiğimiz günlerde telefon satış rakamlarını açıklayacağını söylemişti. Beklendiği gibi oldu ve Kanadalı şirket 2014 yılı üçüncü çeyreğindeki satış rakamlarını açıkladı. 

BlackBerry her ne kadar akıllı telefon sektörünün gerisinde kalsa da, 2014 yılında kar elde etmeyi başardı. Blackberry Classic ve Passport modeli ile yeniden tüketicisi ile buluşturan firma, hedefledikleri noktaya ulaştı diyebiliriz. 

2014 yılı yılı üçüncü çeyrek mobil telefon satışının tam 1,9 milyon olduğunu açıkladı. Bu durum şirkete %46‘lık bir oranla gelir elde etmesini sağladığı açıklanıyor. Tanıttığı modeller ile iyi bir çıkış sergileyen Blackberry, bu durumu sürdümeyi amaçlarken İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su John Chen: “Olumlu sonuçlanan nakit akışı sayesinde finansal gelirlerimiz giderek yükselmekte. Önümüzdeki plan çerçevesinde satış ve pazarlama ağını genişleterek durumun sürdürülebilir olması sağlayacağız. Kurumsal ürün ve yazılımlar bizim için birer kilometre taşı olmuştur” ifadelerini kullandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0