BlackBerry'den Yeni "Havalı" Telefon Geliyor

0
0
0
0
0
BlackBerry'den Yeni "Havalı" Telefon Geliyor
BlackBerry'nin CEO'su, yeni jenerasyon havalı telefonu üretmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.
BlackBerry şu günlerde eskisi kadar popüler değil. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi akıllı telefon pazarına adapte olamaması. Önceden şık klavyesiyle “cool” (havalı) teriminin öncü telefonlarından bir tanesi olan ve BBM’in sunduğu özel teklifler sayesinde farklı bir platform olan BlackBerry’den uzun süredir ses soluk çıkmıyordu.

Görünüşe göre BlackBerry eski havasını kazanmak için uzun bir çalışma planı çizmiş ve bu çalışma planı doğrultusunda hızla ilerliyor. Yeni bir telefon üretme hazırlığında olduğunu tahmin ettiğimiz şirketin CEO’su da Global Konferans’ta bu yeni telefonun üretimini onaylarcasına açıklamalar yaptı. Yeni telefonu “cool” telefon olarak tanımlayan CEO, telefonun detayları hakkında çok fazla bilgi vermese de bazı özellikleri internette dolaşmaya başladı. Buna göre telefon 5.1 inç büyüklüğünde ve 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak. 8 çekirdekli işlemci, 16 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamerası olan telefonda, 3650mAh gücünde bataryanın olması bekleniyor.

Şirket şu an da tamamen güvenlik özelliklerini geliştirmeye odaklanmış durumda. Haliyle şirket, insanlara tekrardan cool dedirtecek bir telefon yapmak istiyorsa gerçektende iyi emek vermesi gerekli. Apple ve Samsung ile nasıl başa çıkacağı ise akıllardaki diğer sorulardan bir tanesi. Tabii hepsini bir yana bırakacak olursak BlackBerry’i tekrardan piyasada görmek bir çok kullanıcıyı mutlu edecektir.

Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0