BlackBerry'e 10.3.1 Güncellemesi Geldi

1
0
0
0
0
Ülkemizde özellikle 2010 yılı gibi bir anda patlama yapan ve yine o yıllarde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine hitap eden BlackBerry, iflasın eşiğinden dönmesine rağmen toparlanmaya çalışıyor. Şu anda az sayıda diyebileceğimiz kullanıcıları için 10.3.1 güncellemesini yayınlayan firma, bazı yenilikler de getiriyor.
Geçtiğimiz yıllarda popüleritesini arttırmasına rağmen kısa dönemde iflasın eşiğine gelen BlackBerry, kullanıcı sayısında ciddi azalmalar olmasına rağmen ayakta kalmaya çalışıyor.

Elindeki kullanıcıların da memnuniyetini arttırmak isteyen firma kendi işletim sistemi olan BlackBerry 10'a yeni bir güncelleme yayınlayarak yeni özellikler getirdi. 10.3.1 güncelle sürümüne ulaşacak olan telefonlara Amazon Appstore uygulama mağazası da dahil oluyor.Ayrıca daha önceleri test ettiği BlackBerry Assistant adında bir asistan uygulaması da kazanan BlackBerry, Cortana ve Siri gibi bir sesli asistan görevi görecek.

BlackBerry Hub adında bir uygulamayı da ekleyen firma, kullanıcıların tüm iletişimlerini bu uygulama üzerinden yapabilmelerine olanak tanıyor. Bir de Instant Actions adında mesajlaşma uygulaması ile istediğiniz platforma mesaj yazabileceksiniz. Power Saving Profile diye bir yeni özelliği ekleyen BlackBerry, bunda da adından anlaşılacağı üzere enerji tasarrufu sağlayacak. %15 gibi bir tasarruf sağlayacağı söylenen bu profilin diğer telefonlarda gördüğümüzden farklı bir şekilde olacak hissi uyandırıyor. Keza diğer firmaların bu modlarında çok daha büyük oranda tasarruf sağlanıyordu.

Son olarak BBM Meeting özelliği kazanacak olan telefonlarda konferans olarak BBM kullanabilecek.

Diğer yeniliklerin de tam olarak belli olmadığı güncelleme BlackBerry 10'a sahip cihazlara gelecek şekilde tüm dünyada aynı anda başladığını belitmiş olalım.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0