BlackBerry Kendini İmha Eden Telefon Yapacak

0
0
0
0
0
Boeing ve BlackBerry yüksek güvenlikli ve kendini imha edebilen Boeing Black isimli telefon üzerinde çalışıyor.
Bugüne kadar bir çok Amerikan filminde, kullanıldıktan sonra kendini imha eden cihazlara rastlamıştık. Kanada merkezli Boeing ve BlackBerry filmlerdeki cihazları gerçek hayata taşımak için çalışmalara başladı. ABD'nin savunma harcamalarından en büyük payı alan ikinci şirket olan Boeing ve BlackBerry’in üreteceği akıllı telefonun gerekli durumlarda içindeki bilgileri otomatik olarak silebildiği açıklandı. 

BlackBerry CEO'su John Chen'in yaptığı açıklamaya göre, kendi kendini imha edebilen yüksek güvenlikli bu Android telefonun adı "Boeing Black" olacak. Dış basında yer alan habere göre, iki şirket hükümetlere ve yüksek veri güvenliğine gereksinim duyan bireylere yönelik süper güvenli yeni bir akıllı telefon üretecek. 

Boeing Black isimli telefonun verilerini ele geçirmek için arka kapağı kırarak açmaya çalışırsanız, ürünün içerisindeki bütün veri ve uygulamaları silen bir işlevi harekete geçireceksiniz ve ürün çalışmaz hale gelecek. Ayrıca çift SIM kart desteğine sahip olacak olan telefon, uydularla da bağlantı kurabilecek şekilde tasarlanacak. Ürünün çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0