Blackberry'ye Sanal Assistan Geliyor

0
0
0
0
0
Blackberry'ye Sanal Assistan Geliyor
Son zamanlarda Android, iOS ve Windows Phone'un epeyce gerisinde kalan BlackBerry'ye sanal assistan uygulaması geliyor.
Bir kaç sene önce özellikle sektörel alında piyasanın tek hakimi olan BlackBerry hiç şüphesiz ki Android'in gelişmesi ve Windows Phone'un çıkışı ile birlikte fazlasıyla gerilemiş durumda. Bunun farkında olan BlackBerry firması çeşitli atılımlarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bu atılımlara bir yenisi eklendi ve BlackBerry firması kendi assistan uygulaması olan "BlackBerry Assistant" adlı uygulamayı duyurdu. BlackBerry firması bu uyuglama ile birlikte bizde bu pazarda varız demek istiyor. Ancak şuan için en başarılı asistan uygulaması şuan için iOS'te yer alan Siri hatta muhtemelen Google Now ve Windows Phone'un Cortana'sı şuan için Siri'ye tam olarak rakip olamazken BlackBerry Assistant'ın bu uygulamalar fazla başarılı olacağını sanmıyorum.

Blackberry Assistant uygulaması BlackBerry 10.3 güncellemesi ile birlikte aktif edilecek. Bu uygulama sayesinde e-posta göndermek ve sosyal medyada ki trendleri keşfetmek daha kolay bir hale gelecek. Hiç şüphesiz ki BlackBerry kullanıcılarının işini kolaylaştıracak işlevler BlackBerry Assistant uygulamasında yer alacaktır. BlackBerry eski günlerine dönebilmek için her şeyi denese de bir türlü büyük bir ivme yakalayamıyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0