Samsung, Blackberry İle Satın Alma Müzakerelerine Başlamış

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz haftanın flaş gelişmelerinden olan ve ardından iki firma tarafından da yalanlanan Samsung'un BlackBerry'i alacak iddiaları devam ediyor.
Geçen hafta ortaya çıkan flaş gelişme olan Samsung'un Blackberry'i satın alacak haberini bu yazımızda duyurmuş, daha sonra yapılan açıklamalar ile yalanlandığını da belirtmiştik.

Fakat görünen o ki sular daha durulmamış. Financial Post'un haberine göre durum ne kadar yalanlansa da devam ediyor. Kanadalı finans haberci şirketinin ulaştığı belgelere göre, her iki şirket durumu yalanlasa da kendi aralarında müzakereler devam ediyormuş. Tahminimce daha ortada kesin bir durum olmadığı için her iki taraf da satış durumunu yalanladı.Tabi Financial Report'un haberi bu çalkantıyı devam ettirecek. Fakat durumun kesinliği ise ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak. Eğer satın alım gerçekleşirse Samsung patent ve prestij açısından büyük bir ilerleme kaydetmiş olacak. 

Daha ilk haber ile %30 artan Blackberry satış hisselerinin bu haberlerin devam etmesiyle daha da yukarılara tırmanması da söz konusu. Bakalım, bu satın alma durumu olacak mı hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0