Yurt Dışına Göçen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarından Duygulandıran Video: "Siz İsteyin, Biz Döneriz"

61
18
8
2
1
Yurt Dışına Göçen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarından Duygulandıran Video: "Siz İsteyin, Biz Döneriz"
Yurt dışında kariyer ve yüksek öğrenimlerini gerçekleştiren Boğaziçi Üniversitesi mezunları, tersine beyin göçü için bir mesaj paylaştı.

Daha iyi bir yaşam şartı, daha yüksek ekonomik özgürlük ve daha iyi kariyer, Türkiye’deki her gencin hedefi. Fakat yıllar içinde yaşananlar ve özellikle dijital çağa ayak uyduramamız, Türkiye’de beyin göçünü son yıllarda rekor seviyeye ulaştırdı.

Beyin göçü, dönem dönem Türkiye gündemine geliyor. Bu gündem, 14 Mayıs genel seçimleri için de geçtiğimiz günlerde yeniden oluşturuldu. Bu vesileyle, bir öğrenci topluluğundan da umut veren açıklamalar geldi.

Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından tersine beyin göçü mesajı:

()

Boğaziçi Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinden mezun olmuş ve yurt dışında yüksek öğreniminin veya kariyerinin peşinden koşan bir grup kişi, “Siz isteyin, biz döneriz” hareketini paylaştı. Topluluk, Instagram sayfasından da bir video paylaştı, her kişinin görüşlerine bir mesaj eşliğinde yer verdi.

Topluluğun paylaştığı mesaj şu şekildeydi:

“Bizler, ülkesinin ve Cumhuriyet devrimlerinin yüksek mirasını sahiplenmiş, hiç olmadığı kadar artan beyin göçünden endişe duyan, bilimin ışığında tüm vatanı aydınlatacağına ve küllerimizden doğacağımıza inanan Türk gençleriyiz.
Bizler, bundan tam yüz yıl önce kurulan bir hayalin, mirası ve mirasçılarıyız. Kıvılcımlar olarak geldik, alevler olarak döneriz.”

61
18
8
2
1
Emoji İle Tepki Ver
61
18
8
2
1