"Yabancılara Suyu 10 Kat Pahalıya Satacağım" Diyen Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

268
72
7
5
3
Birkaç gündür mültecilerle ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na göre Özcan, görevi kötüye kullanıyor, nefret ve ayrımcılık suçu istiyor.

Türkiye birkaç gündür, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından mültecilerle ilgili yapılan açıklamaları konuşuyor. Bundan iki gün önce kentte yaşayan yabancı uyrukluların su faturalarını ve katı atık vergilerini 10 katlı zamlı ödeteceğini söyleyen başkan, dün ise kararının arkasında olduğunu ve 'mültecilerden kurtulmak için' fazlasını da yapacağını ifade etmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Tanju Özcan tarafından yapılan açıklamalar, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nı harekete geçirildi. Savcılık makamı, sayısız suç duyurusu gelmesi üzerine Bolu Belediye Başkanı Özcan hakkında soruşturma başlattı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, Özcan'ın görevi kötüye kullandığı, nefret ve ayrımcılık yaptığı gerekçeleriyle sorgulanacağı ifade edildi.

Tanju Özcan, bunu zaten biliyordu

Tanju Özcan

Bolu Belediye Başkanı, mültecilerle ilgili aldığı kararı duyurduğu sırada kendisinin faşistlikle suçlanacağını ve hatta olayın yargıya taşınabileceğini zaten söylemişti. Kendisinin de hukukçu olduğunu söyleyen Özcan, yaptığı her şeyin hukuka uygun olduğunu dile getirerek, hakkında açılacak soruşturmalarla ilgili de resti çekmişti.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/bolu-belediye-baskani-tanju-ozcan-hakkinda-sorusturma-baslatildi-6560818/
268
72
7
5
3
Emoji İle Tepki Ver
268
72
7
5
3