Bomba İddia: Apple, McLaren’i Satın Almak İstiyor!

1
0
0
0
0
Bomba İddia: Apple, McLaren’i Satın Almak İstiyor!
Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın araba teknolojisine daha fazla yatırım yapmak adına McLaren’i satın almak için görüşmelere başladığı iddia edildi.

Financial Times’ın haberine göre sürücüsüz otomobil teknolojisi üzerine iki yıldır kafa yoran Apple, İngiliz otomotiv teknoloji şirketi McLaren’i satın alma konusunda görüşmelerine başladı. 

Apple Car projesiyle bu alana ilgisini uzun zamandır belli eden Apple, elektrikli araç üretme hayalini McLaren’i satın alarak gerçekleştirmek istiyor. McLaren’in otomotiv sektöründeki tecrübesinden de yararlanmak isteyen Apple’ın bu vesileyle Formula 1 yarışlarında yer alacak olması (Formula 1’in dünya genelinde 1 milyardan fazla izleyici sayısı bulunuyor), şirketin reklam payını hiç tahmin etmediği boyutlara çıkarabilir.

Spor otomobilleri üreten McLaren, 1989 yılında McLaren Cars adıyla kurulmuş, 2009 yılında da McLaren Outomotive adını almıştı. Formula 1 yarışları için ürettiği araçlarla ünlenen McLaren, Mercedes ile yaptığı anlaşma sonrası F1 pilotu Lewis Hamilton’la 2014 ve 2015 yılında şampiyonluklar yaşamıştı.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0