• Anasayfa
 • Sektörel
 • BTK, Sadece 120 Kişinin Alınacağı İş İlanını Yayınladı

BTK, Sadece 120 Kişinin Alınacağı İş İlanını Yayınladı

16
6
6
1
0
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 120 kişilik Bilişim Uzman Yardımcısı kadrosu açtı. Bu kadrolara yerleşmek isteyen adaylar, kurumun düzenlediği yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olmak zorunda. Peki BTK, adaylardan neler bekliyor?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, yerli teknolojileri geliştirmek üzere görev yapabilecek yeni Bilişim Uzman Yardımcıları aradığını açıkladı. BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu tarafından Twitter üzerinden duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan sınav ilanında işe alınacak 120 kişinin 8. ya da 9. derecede kadrolara atanacağı söyleniyor. Aynı ilanda sınava katılma şartları ve başvuruları da paylaşılmış durumda. 

btk

BTK Bilişim Uzman Yardımcısı sınavına katılım şartları:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
 • En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
 • 2019 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 ve sonraki tarihlerde doğanlar).
 • 2018 ve 2019 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;
 • Sosyal bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı, Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan
 • ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı, Mühendislik alanında, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı
 • puan ile başvurduğu ilin kadro sayısının 20 katı aday arasına girmesi gerekmektedir.
 • Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebileceklerdir.
 • Adayların başvurdukları alanda belirtilen iki KPSS puan türünden yüksek olana göresıralama yapılacaktır.
 • Alanlar itibariyle başvuru yaptıkları ilin son sırasındaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.

BTK Bilişim Uzmanı Yardımcısı başvuruları ne zaman başlayacak ve bitecek?

btk iş ilanı

20 - 29 Kasım 2019 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatına adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekiyor. Posta ile yapılan başvurularda, istenilen belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şart. Postadaki gecikmeler dikkate alınmıyor.

BTK Bilişim Uzmanlığı Sınavı’nda hangi konular çıkacak?

Adaylar, sınavda Sosyal Bilimler, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik, Elektrik, Haberleşme Mühendislikleri ve Endüstri Mühendisliği alanlarından sorumlu olacaklar. Bu alanların altında ise uzmanlık kazanmış adayların yanıtlayabileceği sorular bulunacak. 

Sınav sonuçlarına göre başarılı adaylar mükalat aşamasına geçecek ve sadece 120 uzman kadro sahibi olabilecek. Dilerseniz, BTK’nin ilgili sayfasına ve sınav ilanına buradan ulaşabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

16
6
6
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
6
6
1
0