• Bu Gördüğünüz Taş, Aslında 250.000 Yıllık Bir Uzaylı Teknolojisi mi?
0
0
0
0
0
Romanya'da bulunan bir eserin, dünyanın dışından gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Laboratuar sonuçları bu taşın 250 bin yaşında olduğu bilgisini doğruladı. Ağırlıklı olarak alüminyumdan oluşan taş, bazılarına göre dünyamıza 250.000 yıl önce uzaylı astronotların gemisinden fırlamış bir parça.

İnsanoğlu’nun dünya dışı varlıklar tarafından ziyaret edilmesi ilgi çekici olduğu kadar ürkütücü de bir fikir. Yeni yeni bulunan garip keşifler, bizi bildiğimiz tarih doğru mu diye sorgulamaya götürüyor. Ya bir şeyleri bilmiyor, ya yanlış biliyoruz. Peki bizden önce de dünyada çok gelişmiş bir teknolojiye sahip uygarlık vardı da sonradan yok olduysa?

Bu soruları akla getiren yeni bir gelişme daha yaşandı. Romanya’da 1970’lerde çoğunluğu alüminyumdan oluşan bir eser bulundu. İsviçre’nin Lozan kasabasında yapılan testlerde sonuçlar gösteriyor ki, en az 12 elementten oluşan bu eserin %90’ı alüminyum. Geri kalan %10’luk kısım ise 11 farklı elementten oluşuyor.

The Sun gazetesinin haberinde ise cismin 250.000 yaşında olduğunu iddia ediliyor. Bu, acaba Dünya’ya uzaylı astronotların geldiğinin bir kanıtı olabilir mi? Bildiğimiz kadarıyla 200 yıl önceye dek alüminyum üretilmiyordu. Alüminyum, ilk olarak Danimarkalı bir fizikçi HC Oersted tarafından 1825’te keşfetmişti.


1973’te Mures nehrinin kenarındaki Auid kasabasında, suyun 10 metre altından çıkan üç farklı cisim, kendisini bulan işçileri şaşırtmıştı. Bölgeye çağrılan arkeologlar cisimlerin fosil olduklarını hemen anladılar. Üçüncü parça ise daha şaşırtıcı, hafif metalden bir araç gibiydi. Araştırmacılar bunun bir tür balta olabileceğini düşünerek buldukları nesneleri Cluj kentine gönderdiler. Test sonuçlarına göre ilk cisim 10.000 diğeri 80.000 yaşındaydı.Üçüncü nesne ise kafaları karıştırdı. Boyu 20 metre, genişliği 12.5 cm, kalınlığı ise 7 cm idi.

Romanyalı Ufo-bilimci Gheorghe Cohal’a göre test sonuçları cismin, Dünya’daki teknoloji ile yapılamayacak bir cisim olduğuna işaret ediyor. Tarihçi Mihai Wittenberger ise buna inanmıyor, hatta bu metal nesnenin İkinci Dünya Savaşı’ndan kalmış olabileceğini söylüyor. ME 262 tipi uçağın parçası olabileceğini düşünen tarihçi, sanırız cismin 250.000 yaşında olduğu kısmını atlıyor. Şimdilik tam olarak ne olduğu bilinmeyen nesne Cluj-Napoca Tarih Müzesi’nde sergileniyor ve altında “kaynağı tam olarak bilinmiyor” yazısı yer alıyor.
 

Kaynak : http://www.ewao.com/a/250000-year-old-artifact-ultimate-evidence-ancient-astronaut-technology/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0