Cadillac, 2020 Yılından İtibaren Tüm Araçlarında Otonom Teknolojisi Kullanacak

13
4
1
0
0
Şu sıralar yalnızca Cadillac CT6 Sedan'da bulunan Super Cruise adlı otonom sistem, 2020 yılı itibariyle tüm Cadillac modellerinde bulunacak.

Klasik otomobil dendiği vakit tüm araba tutkunlarının ismini sayacağı firmalardan biri olan Cadillac, bildiğiniz üzere varlığını günümüzde de devam ettiriyor. Hala dünyanın en başarılı otomobil firmalarından biri olan Cadillac, çağın gereklerine ayak uydurmak bir yana bu konuda bir öncü olmak için de bazı atılımlar içerisinde bulunuyor.

Cadillac, takvimler 2020 yılını gösterdiğinde bir otonom sürüş teknolojisi olan “Super Cruise” sistemini tüm yeni üretilen araçları içinde kullanıma sunmayı planlıyor. Halihazırda günümüzde yalnızca CT6 sedan’da opsiyonel olarak kullanılan bu teknoloji çağımızın gereklerinden biri olmaya oldukça yakın.

Tabii Super Cruise adı verilen bu otonom teknolojinin henüz atması gereken birçok adım adım var. Günümüzdeki versiyonu yalnızca CT6 için kullanılabilirken, aynı zamanda da yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nin otoyollarında görevini yerine getirebiliyor.

Akıllarda soru işareti kalmaması için Super Cruise özelliğinin isteğe bağlı aktif edilen bir sistem olduğunu, kullanmak istemeyen sürücülerin kullanmak zorunda olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bunun yanında bu sistem, Tesla’nın Otomatik Pilotu’na verilen bir cevap olmasına karşın tam anlamıyla aynı özellikleri barındırmıyor. Super Cruise adı verilen otomatik sürüş sistemi, yalnızca otoyollarda devreye sokularak uzun yolun verdiği yorgunlukların önüne geçilmesi amacıyla tasarlanmış durumda.

Diğer bir yandan önümüzdeki 2 yıllık süreci düşündüğümüzde bu teknolojinin geldiği nokta ve işlevselliği daha da artabilir, çeşitli eklentiler içerebilir. Ancak temel anlamıyla Super Cruise’un şu ana kadar testlerden başarı ile geçtiğini belirtmek gerekiyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/06/06/all-cadillacs-will-have-autonomous-features-super-cruise/
13
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
4
1
0
0