• Anasayfa
  • Oyun
  • Call of Duty Black Ops IV, 2018'in En Çok Satılan Oyunu

Call of Duty Black Ops IV, 2018'in En Çok Satılan Oyunu Olmayı Garantiledi

25
11
3
3
1
Call of Duty Black Ops IV, daha şimdiden yılın oyunu seçilmeye yaklaştı.

Call of Duty Black Ops IV, çıkışının ardından yalnızca 1 ay bile geçmemiş olmasına rağmen yılın en çok satan oyunu olacağını garantiledi. Her ne kadar resmi bir sonuç olmasa da, grafikler bu yönde ilerliyor.

Call of Duty: Black Ops IV, birinci şahıs nişancı oyun türünde en uzun süren serilerden biri olarak, 12 Kasım tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Yalnızca bir ayın yarısı kadar bir sürede satış rakamlarında zirveye yerleşmeyi başardı. 2018 yılının oyunu olarak Red Dead Redemption 2 için kesin gözü ile bakılsa dahi, grafikler hiç de öyle göstermiyor. Call of Duty serisinin son oyunu, daha şimdiden 1 Milyar $ gibi bir gelir elde etmeyi başardı.

Özellikle Red Dead Redemption 2 ile yakın zamanlarda çıkmasını bir talihsizlik olarak gören yorumcular, gelişmeler doğrultusunda beklenmedik bir şekilde devam ettiğini itiraf etti. Call of Duty, etkileyici satış rakamlarına ulaştı ve neredeyse serinin en hızlı giriş yapan oyunlarından biri olmaya ramak kaldı.

Tüm bunların yanında Black Ops 4'ün Red Dead Redemption 2 ile kıyaslanmasını bir yana bırakırsak unutmamak gerek ki RDR2 yalnızca konsollar için (PlayStation 4 ve Xbox One) çıkışını gerçekleştirirken Black Ops 4 bu konsolların yanında PC için de oynanabilir durumda.

Activision ve Treyarch ekibi bu sene oldukça riskli bir iş çıkarırken oyuna hikaye modunu hiç bir şekilde eklemezken, olumsuz yönde satışların etkileneceğini ve oyunun tutmayacağı bekleniyordu ancak satışlara bakılırsa durum hiç de öyle değil. Oyuncuların yorumlarına bakılırsa online oyun modu olarak eklenen "Blackout" (Fortnite ve PUBG tarzı bir Battle Royale modu), oyuna farklı bir soluk getirmeyi başarmış ve oyuncular tarafından çok sevilmişe benziyor.

Bu şartlar altında umarız ki diğer FPS tarzında oyun yapımcıları da Call of Duty serisine özenip tek kişilik hikaye modunu tamamen oyundan kaldırmaya kalkmaz...

Kaynak : https://www.businessinsider.com/what-is-the-best-selling-game-of-2018-call-of-duty-black-ops-4-2018-11
25
11
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
25
11
3
3
1