• Anasayfa
  • Oyun
  • Call of Duty: Mobile, 20 Milyon İndirme Barajını Aştı

Call of Duty: Mobile, İlk İki Günde 20 Milyon İndirme Barajını Aştı

145
14
4
4
3
Activision, geçtiğimiz günlerde yeni oyunu Call of Duty: Mobile'ı hem Android hem de iOS için yayınladı. Yayınlandığı gün iki milyon indirilen oyun, ikinci gün daha da büyük bir patlama yaşadı. Oyun şu an için 25 ülkenin App Store'unda en popüler uygulama olarak listeleniyor.

Oyun devlerinden Activision, geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Mobile'ı piyasaya sürdü. Oyun hem Google Play Store hem de App Store'da indirilebilir olduktan kısa bir süre sonra milyonlarca kez indirildi. Şimdi ise ortaya bazı istatistiksel veriler çıktı ve bu veriler Call of Duty: Mobile'ın, PUBG Mobile'ın tahtını sallayabileceğini gözler önüne seriyor.

Call of Duty: Mobile'ın sahibi Activision olsa da oyunun geliştirme sürecini Tencent üstlendi. Dolayısıyla hem PUBG Mobile hem de Call of Duty: Mobile'ın aynı şirket tarafından geliştirildiğini söyleyebiliriz. Ortaya çıkan verilerse Call of Duty: Mobile'ın, en az PUBG Mobile kadar popüler olduğunu ortaya koyuyor.

Call of Duty: Mobile

İstatistiksel verilere göre Call of Duty: Mobile, sadece ilk gününde 2 milyon indirme sayısına ulaşmış durumda. Oyuna en çok ABD, Japonya ve Hindistan ilgi gösteriyor. Ancak diğer ülkelerdeki oyunseverler de Call of Duty: Mobile'ı göz ardı etmiyorlar. Oyun şu an için 25 ülkenin App Store'unda bir numarada bulunuyor. 37 ülkede ise ilk beş arasında yer alıyor.

İlginç bir şekilde Call of Duty: Mobile, ikinci gününde çok daha büyük bir patlama yaşadı. Öyle ki, oyun ikinci günün sonunda 20 milyon indirme sayısına ulaştı. Verilere göre oyunu en çok, Hindistan'daki oyunseverler indirmiş durumda. Hindistan, Call of Duty: Mobile'ın toplam indirmesinin yüzde 14'ünü tek başına kapsıyor. Ufak bir hesaplamayla sadece Hindistan'daki 2 milyon 800 bin oyunseverin, Call of Duty: Mobile'ı yüklediğini söyleyebiliriz.

Call of Duty: Mobile, ilk iki gününde çok büyük bir ilgi görmüş gibi görünüyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu oyunun popülaritesini en çok, oyuna hile bulaşıp bulaşmayacağının belirleyeceğini açıkça ifade edebiliriz. Bunun nedeni ise oyunseverlerin hem bilgisayar hem de mobil oyunlarda hileye göz yummuyorlar. Bakalım Activision, Call of Duty: Mobile'daki hilelere karşı nasıl bir savaş yürütecek?

Kaynak : https://gurugamer.com/mobile-games/call-of-duty-mobile-reaches-2-millions-of-download-on-first-day-20-millions-on-second-day-6801
145
14
4
4
3
Emoji İle Tepki Ver
145
14
4
4
3