Kütüphanenizde Hiç Çalmadığınız Şarkıları Bulmaya Yardımcı Olan iOS Uygulaması

6
6
2
1
0
Müzik severler için oldukça kullanışlı bir uygulama olan Next, Apple tarafından sunulan MusicKit API'sini kullanarak Apple Music kütüphanenizden daha önce çalmadığınız veya en sevdiğiniz şarkıları bulmanıza yardımcı oluyor.

Daha önceden oluşturulmuş bir çalma listeniz yoksa çalınacak şarkı bulmak gerçekten yorucu olabilir. Genellikle hazır çalma listelerini karışık bir şekilde dinleyen ve ruh halinize uygun bir şarkı bulmak için onlarca şarkı atlamak zorunda kalan biriyseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz 'Next' uygulaması tam size göre diyebiliriz.

Uygulama, kitaplığınızdaki şarkılara erişmek için Apple tarafından sunulan MusicKit API'sini kullanıyor. Next uygulamasını ön plana çıkaran nokta ise akıllı bir şarkı karışımı olan 'Magic DJ' özelliği. Bu özellik, kütüphanenizde yer alan en sevdiğiniz sanatçıların şarkılarını topluyor ve size bir tür karışım sunuyor.

Next ile sevdiğiniz şarkıları rahatlıkla bulabilirsiniz:

Next: Musip App

Uygulamanın Çalma Listeleri sekmesinde, dinleme etkinliğinize göre oluşturulan 'Dinamik Çalma Listeleri' adı verilen bir özellik var. Bu noktada uygulamanın size sunduğu 'En Çok Oynatılan', 'En Son Eklenen', 'Unutulan Şarkılar', 'Bir Sanatçıdan En Çok Çalınan' ve 'Bir Türün En Çok Çalınanı' gibi farklı seçenekler ile tercih skalanızı iyice daraltabiliyorsunuz. Bu sayede de sevdiğiniz müziği veya sanatçıyı bulmanız oldukça kısa sürüyor.

Oldukça minimal ve temiz bir arayüze sahip olan Next: Music App, 'Müziği AirPlay ile yayınlama' gibi seçenekleri de sunarak iOS işletim sistemlerine tam entegre bir şekilde çalışıyor. Boyutu yalnızca 1,3 MB olan ve son dönemin trendini yakalayan bu uygulamada 'karanlık mod' arayüzünün bulunduğunu da belirtelim.

Uygulama ücretli ve Apple Music ile entegre bir şekilde çalışıyor:

Apple Music

Tüm bu özellikleri bir arada bulunduran Next, ne yazık ki ücretsiz bir şekilde sunulmuyor. AppStore üzerinden 34,99 TL karşılığında edinebileceğiniz bu uygulamayı kullanabilmek içinse bazı yeterlilikleri karşılamanız gerekiyor. Bunlardan ilki iPad, iPhone veya iPod touch cihazınızda iOS 13 sürümünün bulunması.

Bu noktada Next’in kullandığı verileri Apple Music üzerinden aldığını, dolayısıyla uygulamanın Apple Music ile entegre bir şekilde çalıştığını da hatırlatalım. Son olarak uygulamayı yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://beebom.com/ios-app-discover-songs-never-played-your-library/
6
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
6
2
1
0