• Anasayfa
  • Otomobil
  • Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtalan 5 Fütüristik Otomobil
12
4
3
2
1
Yılın en önemli otomobil fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı, birbirinden şahane pek çok otomobile de ev sahipliği yaptı. Ancak, hiç şüphesiz fuarın en fazla dikkat çeken araçları, yavaş yavaş otomobil sektörünün de hakimi olmaya başlayan elektrikli, hibrid yakıt seçenekli otomobillerdi. Pek çok firma, hem yeni modellerini, hem de konsept araçlarını görücüye çıkardı. İşte bu araçlar içinden tasarımları ve sundukları ile ön plana çıkan beş tanesini derledik.
Hyundai FE Fuel Cell Concept
Hyundai FE Fuel Cell Concept

Güney Koreli firmanın 2020 yılına kadar çıkarmayı planladığı FE Fuel Cell Concept, aynı zamanda Hyundai'nin düşük emisyonlu otomobil planması dahilinde de olan araçlardan. Hidrojen yakıt hücreli konsept otomobil FE Fuel Cell, yeni güç kaynağı sistemi ile daha verimli çalışmakta. Araç, yakıtı tam dolu şekilde 800 kilometreye yakın bir menzile sahip oluyor.

Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT

Yüksek performanslı hibrid otomobil konseptlerinden biri olan Mercedes-AMG GT, Formula-1'den türetilmiş 805 beygirlik hibrid bir motora sahip. Spor otomobil konusunda yeni konseptleri ile 'hibrid spor otomobili' tarzında yeni bir araç ailesi oluşturmayı amaçlayan Mercedes'in hibrid araçları, V8 motor barındıran spor otomobillere rakip olacak. 

Bentley EXP10 Speed 6
Bentley EXP10 Speed 6

Özellikle iç tasarımı ile ön plana çıkan Bentley Speed 6, klasik otomobil ile teknolojinin birleşimi olarak da karşımıza çıkmakta.

Renault ZOE E-Sport
Renault ZOE E-Sport

Renault'nun iki Zoe modeli mevcut. Normal Zoe ve E-Sport. E-Sport versiyonu, tam anlamıyla yarış tutkunlarına hitap ediyor denebilir. Tamamen karbondan oluşan bir gövdeye sahip olan araç, 470 beygir gücünde. 0'dan 100km/s'ye ise sadece 3,2 saniyede çıkabiliyor.

Lexus LS 500H
Lexus LS 500H

Elektrikli otomobil konusunda gittikçe tecrübe kazanan Lexus, 2018 model Lexus LS 500H ile de bunu bir kez göstermekte. 3.5 litrelik V6 motora sahip olan araç, 354 beygir gücü ile de karşımıza çıkmakta. Özellikle ağır, oturaklı tasarımı ile de dikkat çeken LS 500H, 0'dan 100km/s'ye 5,4 saniyede çıkmakta.

12
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
4
3
2
1