• Anasayfa
  • Mobil
  • Cep Telefonunuzla Şahane Fotoğraflar Çekmek İçin 7 İpucu

Cep Telefonunuzla Şahane Fotoğraflar Çekmenizi Sağlayacak 7 Önemli İpucu

50
7
6
3
2
Her an elimizin altında olan cep telefonlarımız, bu yönüyle fotoğraf çekmek için de büyük bir avantaj sağlıyor.

Cep telefonlarımızın kameraları ile filmlerin bile çekilebildiği bir dönemde yaşıyoruz. Haliye elimizdeki telefonlarla kusursuz görseller elde edebilmek aslında oldukça mümkün. Ancak bazı ufak ipuçları, bu konuda çok daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Eğer telefonunuzla güzel kareler yakalamaya ilginiz varsa, bu basit ipuçlarını muhakkak değerlendirin.

Aynı anda çok fazla fotoğraf çekin

Kafanızda canlandırdığınız o kareyi en iyi şekilde ve en uygun ışıkla yakalayabilmek için, arka arkaya bolca görüntü elde etmeniz faydalı olacaktır. Bu durum, geri dönüp baktığınızda size 'en iyisini seçme şansı' verecektir.

Fotoğraf çekerken faydalanacağınız kullanışlı uygulamalardan birini indirin ve tüm özelliklerine hakim olun

Bu sayede zaman içinde, bir fotoğraf çekmek istediğinizde hayal ettiğiniz kareye en yakınını elde edebilmek için elinizde olan imkanların tümüne hakim olursunuz..

Flaş kullanmak yerine güneş ışığından faydalanmayı deneyin

Bir fotoğrafın yapay ve doğal ışıkla üretilmesi arasında çok büyük fark vardır. Doğal ışık her zaman çok estetiktir ve görüntü kallitenize de zarar vermez. Ancak flaş, yapay etkisinden ötürü fotoğrafın bütününe zarar verecektir.

Çerçeve oluştururken dengeye önem verin

Fotoğrafçılığın en temel kurallarından biri, dengeli bir çerçeve oluşturmaktır. Yarattığınız kompozisyon, çerçeve içinde ne kadar dengeli ve 'düzgün' görünürse, fotoğrafınız da o kadar başarılı olacaktır.

Tripod gibi aksesuarlar kullanın

Cep telefonlarınızla uzun pozlama gerektiren görseller üretmek istediğinizde, uzun süre sabit kalmasını sağlayacak tripod gibi aksesuarlar kullanma seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanın

Fotoğraf düzenleme uygulamaları ufak düzenlemeler için kullanıldığında gerçekten fayda sağlayabiliyor. Ancak hiçbir zaman fotoğrafın tamamıyla oynamayın, mümkünse sadece 'otomatik düzeltme' özelliğini kullanarak ışık dengesinde ufak değişiklikler yapın.

Çektiğiniz fotoğrafı kırpma imkanınız olduğunu unutmayın

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, fotoğrafın düzgün görünmesi için çerçeve çok önemli. Ancak çekerken çerçeveyi ayarlayamadıysanız, fotoğrafınızı muhakkak kırparak düzenleyin..

Kaynak : https://www.androidauthority.com/smartphone-photography-tips-tricks-872213/
50
7
6
3
2
Emoji İle Tepki Ver
50
7
6
3
2