Akıllı Lenslerle Elf Gözlerine Sahip Olun

1
0
0
0
0
Google Glass henüz çıkmadan Google Glass sonrası aşamaya teknolojik sıçrama yapıldı bile. Gelecekte kullanacağımız kontakt lensler süper insan görüşü sağlayacak. Gözlerimizin çözünürlüğünü 6 kat arttıracak yeni nesil kontakt lensler, reçete ile de satılacak.
Google Glass henüz çıkmadan Google Glass sonrası aşamaya teknolojik sıçrama yapıldı bile. Gelecekte kullanacağımız kontakt lensler elf görüşü sağlayacak. Gözlerimizin çözünürlüğünü 6 kat arttıracak yeni nesil kontakt lensler, reçete ile de satılacak.

 Elf Gözlerin Neler Görüyor?

Geçtiğimiz yıl kurulan ve gözlük teknolojilerine odaklı bir şirket olan Innovega, CES 2014'te ilk yüksek teknoloji ürünü optik lens prototipini tanıttı. Şirketin prototipini sunduğu kontakt lens, arttırılmış odaklama kabiliyeti sunarak normal bir gözün görebileceğinden daha net görüntüler sağlıyor. Yüzüklerin Efendisi serisininden bilinen Elfler, keskin görüşleriyle kilometrelerce ötedeki olayları görebilme yeteneğine sahip. Innovega şirketi de geliştirdiği kontakt lensler ile aynı türden bir görüşü insanlara sunmaya hazırlanıyor.

Innovega'nın geliştirdiği kontakt lensin dışında bir de akıllı gözlük prototipi mevcut. CES 2014'te tanıtılan gözlük de üzerindeki panelde uygulama ve medya dosyalarını Google Glass gibi kullanıcısına sağlıyor. Ayrıca hem kontakt lensi hem de gözlüğü aynı anda kullanırsanız, arttırılmış gerçeklik dünyasına uyumlu çeşitli uygulamalarla süper insan olabilirsiniz.

 6 Kat Daha Net Gören Gözler

Innovega'nın CES 2014'teki sözcüsü, tek üründe tüm özellikleri birleştirmek yerine neden iki farklı ürün ile kullanıcılarına hizmet vermeyi seçtiğini ise şöyle açıklıyor: "Birçok şirket bunu şu anda deniyor ancak bazı sınırlar var ve arttırılmış gerçeklik gözlükleri her an akıllı telefonunuzun 24-inç boyutunda tam gözünüzün dibinde olması anlamına geliyor. Geliştirdiğimiz iOptik sistem ise gözlerimizin çözünürlüğünü 6 kat alan algımızı ise 20 kat arttırmak üzerine tasarlandı. Bu da dev bir televizyon ekranındaki detayları çok daha net görebilmemizi sağlayan bir teknoloji gibi."
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0