BMW'nin Akıllı Saat Uygulaması

1
0
0
0
0
BMW'nin Akıllı Saat Uygulaması
CES, hemen her yıl televizyon ve bilgisayarların damgasını vurduğu, yüksek performans PClerin ya da oyun için özel tasarlanmış dizüstülerin, televizyon ve ses sistemlerinin damgasını vurduğu bir etkilnlik olurken bu yıl adeta bir otomobil fuarına döndü.
Akıllı teknolojileri hayatımızın her alanına giriyor olması tabi ki otomobillerimizi de etkiliyor. Akıllı ev sistemlerinin ardından pek çok otomobil firması akıllı telefon uygulamalarını ya da giyilebilir akıllı cihazlarla uyumlu çalışan yeni nesil otomobil sistemlerinin tanıtımını da akıllı teknoloji sektörünün kalbinde Las Vegas CES 2014'te yapıyor.

Audi'nin Android araç içi ekranları, Hyundai'nin Google Glass uygulaması, Google ile Mercedes-Benz anlaşması, Nvidia'nın da bu anlaşmanın bir parçası olması gibi pek çok yenilik ve gelişmeye tanık olduk 2014 CES'te.

Otomobil sektörü bir teknoloji fuarına bu kadar dahil olmuşken BMW'nin de bu durumun dışında kalması beklenemezdi. Özellikle de Mercedes ve Audi gbi rakipleri CES'teyken.

Yeni elektrikli aracı i3 için geliştirdiği Galaxy Gear uygulaması ile CES 2014'te boy gösteren BMW, bu elektrikli aracın birçok özelliğini akıllı saatiniz aracılığıyla kontrol etmenizi sağlıyor. Klimanızı saatinize komut vererek çalıştırabilir, kapı, pencere ve sunrooflarının açık olup olmadığını denetleyip uzaktan açma ya da kapama işlemi gerçekleştirebilir, aracın kilometresini görebilir ve elbette elektrikli araçlarının şarjını da akıllı saatleri üzerinden takip edebilirler.

Üstelik geliştirilmeye de açık olan bu uygulama BMW i3 satın almayı düşünenler için Galaxy Gear'ı da bir gözden geçireceklerdir diye düşünüyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0