• Anasayfa
  • CES 2015
  • LG Display’in Çift Tarafı Kavisli Ekranı CES 2015’te Sergileniyor

LG Display’in Çift Tarafı Kavisli Ekranı CES 2015’te Sergileniyor

0
0
0
0
0
Samsung’la Apple arasındaki rekabeti, ülkemizdeki Galatasaray Fenerbahçe rekabetine benzetebiliriz. Samsung’a Apple dışında aynı şekilde rakip olacak şirket, kuşkusuz LG olacak. Geçtiğimiz yıl çıkan ekranı kavisli Samsung Galaxy Note Edge’e LG’den karşılık geldi.
Samsung’la Apple arasındaki rekabeti, ülkemizdeki Galatasaray Fenerbahçe rekabetine benzetebiliriz. Samsung’a Apple dışında aynı şekilde rakip olacak şirket, kuşkusuz LG olacak. Geçtiğimiz yıl çıkan ekranı kavisli Samsung Galaxy Note Edge’e LG’den karşılık geldi.

CES 2015 fuarında LG Display tarafından gösterilen 6 inçlik Active Bending OLED, dünkü paylaştığımız haberde açıkladığımız üzere LG’nin yeni bir modeliyle birlikte karşımıza çıkabilir. Samsung’un modelinde telefonun sadece sağ tarafı kavisliydi, LG’deki ekranın her iki tarafı da eğiliyor. Bu sayede cihaz çok daha verimli bir şekilde kullanılabilecek.LG Display’in eğilen bu ekran panelinin 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde olması, yüksel piksel yoğunluğu isteyen kullanıcıların canını sıkabilir. Fakat şirketten yapılan açıklamalarda 100000:1 oranındaki yüksek kontrast ve OLED ekranın sunduğu görüş açıları sayesinde kullanıcıların istedikleri verimi alabileceklerinin altı çizildi.LG’nin bu paneli ne zaman ve hangi modelde kullanacağı şimdilik net değil, fakat Samsung’a bu anlamda çok ciddi rakip olacaklarını belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0