Sharp'tan Şekilden Şekle Giren Otomobil İçi Ekranlar

0
0
0
0
0
CES 2015 fuarında dikkat çekmeyi başaran diğer bir yenilik ise, Sharp’ın uzun yıllar boyunca üzerinde çalışmış olduğu araç içi ekran çözümleriydi. 
CES 2015 fuarında dikkat çekmeyi başaran diğer bir yenilik ise, Sharp’ın uzun yıllar boyunca üzerinde çalışmış olduğu araç içi ekran çözümleriydi. Tasarımında ki şıklık ve gelişmiş özellikleri ile dikkat odağı olan serbest biçimli ekranlar, otomobillerin iç görünüşünü değiştirmeyi amaçlıyor.

Gelecek nesildeki araçların iç dizaynı bu ekranlarla hareket ve şıklık kazanacak gibi duruyor. Düşük enerjili IGZO paneli sayesinde çerçeveye gerek kalmayan yeni nesil ekranlar, yalnızca yuvarlak değil, birçok farklı şekilde üretilebiliyor. Bu da otomobil tasarımcılarının ekranı istediği gibi konumlandırmasını mümkün kılıyor. Şuan için prototip aşamasında olan ve şimdilik dokunmatik desteğinin bulunmadığı ekranların gelecek yıllarda geliştirilerek yeni özelliklere kavuşacağı söz konusu. Üzerinde birkaç farklı bilgi gösterebilen ekranlar, tek bir yerden otomobille ilgili önemli bilgilere erişmeyi sağlıyor. Şu anda kullanıma hazır olmayan bu ekranların 2017 yılında piyasada yerini alacağı dile getiriliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0