• Anasayfa
  • Yazılım
  • Chrome’dan Batarya Ömrünü 1 Yılda Canavar Gibi İyileştirdiğini Kanıtlayan Video

Chrome’dan Batarya Ömrünü 1 Yılda Canavar Gibi İyileştirdiğini Kanıtlayan Video

2
2
0
0
0
Chrome’dan Batarya Ömrünü 1 Yılda Canavar Gibi İyileştirdiğini Kanıtlayan Video
Google Chrome’un resmi YouTube kanalından paylaşılan video, Chrome’un 53. sürümünün geçtiğimiz yıl dağıtılan 46. sürümüne oranla ne kadar yüksek batarya ömrü sağladığını gösteriyor.

Telefonların şarjının kısa sürede tükenmesine neden olan durumların başında mobil oyunlar ve uygulamalar varsa, aynı şeyin dizüstü bilgisayarlarda ‘tarayıcı’ olduğunu söyleyebiliriz. Google Chrome, 2015’ten bu yana Chrome’un batarya ömrü konusunda ne kadar yol katettiğini göstermek adına bir karşılaştırma videosu yayınladı.

Microsoft’un iki Surface Books cihazını kullandığı batarya karşılaştırma testinde, sol tarafta 2015 yılının Chrome 46, sağ tarafta da 2016’nın Chrome 53 sürümleri yer alıyor. Hızlandırılmış bir şekilde yayınlanan videoda her iki cihazda da HTML5 tabanlı Facebook, Vimeo ve YouTube videoları çalıştırıldı. Chrome 46’nın yüklü olduğu Surface Books’un şarjı 8 saat 27 dakika sonra tükenirken Chrome 53 yüklü Surface Books, 10 saat 39 dakika kadar dayanmayı başardı. Yani aradan geçen 1 yılda Chrome, kullanıcılarına ekstra olarak 2 saat 12 dakika uzun batarya ömrü sağlamış.

2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0