• Anasayfa
  • Yaşam
  • Birkaç Dakika Resim Yapabilmenizi Sağlayacak 4 Yöntem

Cin Ali Bile Çizemeyenlerin Resim Yapabilmesini Sağlayacak 4 Basamaklı Yöntem

63
16
12
7
3
Ressam Conni Gordon'un 4 basamaklı yöntemiyle, yeteneğiniz olmasa bile resim yapabilmeniz mümkün.

Conni Gordon egzersizi ile yalnızca dağların şeklini değiştirerek, ufkun yüksekliğini değiştirerek, ağaç dalları ve yapraklarının sayısını-şeklini değiştirerek ya da resimdeki başka unsurları değiştirerek, farklı pek çok görünüm elde edebilirsiniz...

Başlamadan evvel, birkaç dakikanızı ayırarak; gökyüzü, tepeler, bir ağaç ve bir de gölden oluşan basit bir manzara çizin. Aynı manzarayı çizmek için kullanacağınız Conni Gordon yöntemi, şu basamaklardan oluşuyor:

1. Basamak - Ana hatlar

Büyükçe bir dikdörtgen kutu çizin, merkezine bir nokta koyun. Nokta ile kutunun alt kenarı arasındaki uzaklığın yarısından yatay bir çizgi çekin. Ardından, bu çizgi ile merkezdeki nokta arasına inişli çıkışlı bir çizgi çekerek farklı yüksekliklerde bir tepeler dizisi yerleştirin.

2. Basamak - Destek

Çizginin üstünde kalan beyaz alan gökyüzü alanı olarak destek sağlayabilir. Tepe yamaçlarını kalemi çok bastırmadan çizgilerle doldurarak gölgelendirin ve kalemi daha fazla bastırarak su yüzeyini gösteren çizgiler meydana getirin. Fakat göl alanının bütününü bu çizgilerle doldurmayın.

3. Basamak - Biçim

Göl kıyısı boyunca uzanan tepelerin eteklerine farklı boylarda gelişigüzel sazlıklar çizin. Kutunun tepesinden alt kenarına dek uzanan 'S' şeklinde bir ağaç gövdesi çizip içini doldurun. Gövdeye daha kısa, 'Y' şeklinde dallar ekleyin.

4. Basamak - Ayrıntılar

Ağacın ana dalları arasına kabaca çizilmiş, yaprak şekillerinden oluşan değişik boyutlarda koyu, kıvrık yaprak kümeleri yerleştirin ve bunları yeni dallar çizerek ana dallara bağlayın. Yeri, eğimli çayır ve yaban otu alanlarıyla kaplayın.

İşte bu kadar!

Kaynak : https://seyler.eksisozluk.com/conni-gordonun-dakikalar-icinde-resim-yapabilmenizi-saglayan-dort-basamakli-yontemi
63
16
12
7
3
Emoji İle Tepki Ver
63
16
12
7
3