Çinli Doktor, İnsan Kolunda “Yapay Kulak” Yetiştirdi!

1
0
0
0
0
Çin her geçen gün büyüyen teknolojisi ile hayranlık yaratıyor. Bunlara bir yenisi tıp alanında geldi. Çinli doktor, kulağını kaybeden hastanın kolunda yapay kulak yetiştirdi.

Çinli estetik cerrahlar dünya tarihininde bir ilke imza atarak, kulağını kaybetmiş bir hastanın kolunda yapay kulak ürettiler.

Hasta Ji, bir kazada sağ kulağını kaybetmişti. Doktor Guo Shuzhonh, -X’ian hastanesinden- hastanın kaburgasının kıkırdak dokusundan bir örnek aldı ve bunu hastanın koluna çeşitli işlemler yaparak yerleştirdi. Şu anda kulak istenen büyüklüğe yakın. Planlanara göre 4 ay içinde, organı kafaya monte edecekler.

Hasta Ji'nin geçen yıl geçirdiği kazada yüz derisinin bir kısmı zarar görmüş, kulağı kopmuş. “Kulağım koptuğundan beri bir yanım eksikmiş gibi hissediyorum” diyen hastanın bu organı kurtarılamamış. Birçok doktor dolaşan hasta, en sonunda Doktor Guo’ya gelerek derdini anlatmış. Doktor kulağın geleneksel yollarla dikilemeyeceğini söyleyerek, bu yeni yöntemi kendisine önermiş. Bu teklifi hemen kabul eden hasta Ji, adım adım bir dizi ameliyattan geçmiş.

Gelinen noktada hasta Ji’nin kolunda bir kulak büyüyor. Umarız, organın kafaya nakli de başarılı geçer ve bu yeni teknoloji tüm dünyaya yayılır.

Kaynak : http://www.dailymail.co.uk/news/peoplesdaily/article-3919682/Doctor-grows-new-ear-man-s-ARM-restore-hearing-lost-organ-horrific-accident.html
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0